Blisko 250 osób, w tym 40 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, 20 funkcjonariuszy z WSPOL-u, wspomagani przez 50 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, 60 uczniów Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Giżycku, przy pomocy 30 strażaków OSP z Rynu, Spytkowa i Kamionek, Straży Leśnej, MOPR-u, dwóch zespołów ratownictwa medycznego Twin-Med Giżycko oraz mieszkańców poszukiwali zaginionej 65-latki z Giżycka. Kobietę odnaleziono po przeszło dobie poszukiwań. Wyziębiona trafiła do szpitala.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w miniony poniedziałek, 3 kwietnia przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 65-letniej mieszkanki Giżycka, która wspólnie z mężem wybrała się na wycieczkę rowerową w rejon wzgórza św. Brunona w Giżycku. W tym właśnie miejscu oddaliła się od męża, udając się w nieznanym kierunku. Kobieta miała zaniki pamięci, zachodziły podejrzenia, że straciła orientację w terenie i mogła mieć problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu.

Policjanci zaraz po otrzymanym zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania od sprawdzenia dróg i terenu sąsiadującego. Tego dnia akcję poszukiwawczą prowadzili giżyccy policjanci z kursantami z WSPOL-u, którzy odbywali praktyki na terenie powiatu giżyckiego oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Giżycku. Do poszukiwań zaginionej kobiety włączyli się również mieszkańcy Giżycka, którzy w tym czasie uczestniczyli we Mszy św. na wspomnianym wzgórzu.

Akcja poszukiwawcza tego dnia trwała do późnych godzin nocnych. Z uwagi na warunki pogodowe działania zakończono. Kobiety jednak nie odnaleziono.

Wtorek, 4 kwietnia kolejny dzień poszukiwań. Skoro świt w teren ponownie wyruszyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, wsparcia policjantom tym razem udzieliło 60 uczniów Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Giżycku oraz ratownicy z MOPR-u, którzy sprawdzali jezioro i teren przybrzeżny.

O zaginięciu 65-letniej kobiety także poinformowano lokalne media z apelem o pomoc w ustaleniu ewentualnego miejsca jej pobytu. I tak też się stało. Policjanci otrzymali informację, że kobietę widziano dnia poprzedniego w rejonie miejscowości Bogacko w gminie Giżycko. Podjęto decyzję o przeniesieniu działań w rejon wskazanego miejsca.

W akcję poszukiwawczą włączyli się żołnierze z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz strażacy z ościennych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz służb do działań zaangażowano psy, które są szkolone do poszukiwań ludzi żywych w terenie ze Straży Pożarnej w Gdańsku oraz śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.  Około godziny 15.00 zaczęto metr po metrze przeczesywać teren, gdzie ostatni raz była widziana zaginiona kobieta.

Po przeszło dobie poszukiwań w okolicy miejscowości Dziewiszewo w gminie Giżycko strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowie zauważyli w zaroślach porzucony rower, wszystko wskazywało na to, że należał on do 65-latki. Nadal sprawdzano okoliczne pola i lasy.

Niedaleko porzuconego roweru strażacy odnaleźli kobietę. Była bardzo wyczerpana i wyziębiona, co może świadczyć, że  noc spędziła na dworze i przeszła kilkadziesiąt kilometrów, szukając drogi do domu. Na miejsce odnalezienia kobiety wezwano karetkę, która zabrała 65-latkę do szpitala.

Policjanci serdecznie dziękują wszystkim służbom, mieszkańcom Giżycka oraz lokalnym mediom, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji poszukiwawczej.

Źródło: KWP Olsztyn ich/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

Fajnie że się wszystko dobrze skończyło. Miło, że służby stanęły na wysokości zadania.

Anonimowo

Zero komentarzy nie? ale jak coś nie tak się dzieję
to służby do kitu i rożne epitety lecą. Podziwiam i Pozdrawiam funkcjonariuszy

Patafik

W kupie siła