Blisko 250 osób, w tym 40 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, 20 funkcjonariuszy z WSPOL-u, wspomagani przez 50 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, 60 uczniów Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Giżycku, przy pomocy 30 strażaków OSP z Rynu, Spytkowa i Kamionek, Straży Leśnej, MOPR-u, dwóch zespołów ratownictwa medycznego Twin-Med Giżycko oraz mieszkańców poszukiwali zaginionej 65-latki z Giżycka. Kobietę odnaleziono po przeszło dobie poszukiwań. Wyziębiona trafiła do szpitala.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w miniony poniedziałek, 3 kwietnia przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 65-letniej mieszkanki Giżycka, która wspólnie z mężem wybrała się na wycieczkę rowerową w rejon wzgórza św. Brunona w Giżycku. W tym właśnie miejscu oddaliła się od męża, udając się w nieznanym kierunku. Kobieta miała zaniki pamięci, zachodziły podejrzenia, że straciła orientację w terenie i mogła mieć problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu.

Policjanci zaraz po otrzymanym zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania od sprawdzenia dróg i terenu sąsiadującego. Tego dnia akcję poszukiwawczą prowadzili giżyccy policjanci z kursantami z WSPOL-u, którzy odbywali praktyki na terenie powiatu giżyckiego oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Giżycku. Do poszukiwań zaginionej kobiety włączyli się również mieszkańcy Giżycka, którzy w tym czasie uczestniczyli we Mszy św. na wspomnianym wzgórzu.

Akcja poszukiwawcza tego dnia trwała do późnych godzin nocnych. Z uwagi na warunki pogodowe działania zakończono. Kobiety jednak nie odnaleziono.

Wtorek, 4 kwietnia kolejny dzień poszukiwań. Skoro świt w teren ponownie wyruszyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, wsparcia policjantom tym razem udzieliło 60 uczniów Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Giżycku oraz ratownicy z MOPR-u, którzy sprawdzali jezioro i teren przybrzeżny.

O zaginięciu 65-letniej kobiety także poinformowano lokalne media z apelem o pomoc w ustaleniu ewentualnego miejsca jej pobytu. I tak też się stało. Policjanci otrzymali informację, że kobietę widziano dnia poprzedniego w rejonie miejscowości Bogacko w gminie Giżycko. Podjęto decyzję o przeniesieniu działań w rejon wskazanego miejsca.

W akcję poszukiwawczą włączyli się żołnierze z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz strażacy z ościennych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz służb do działań zaangażowano psy, które są szkolone do poszukiwań ludzi żywych w terenie ze Straży Pożarnej w Gdańsku oraz śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.  Około godziny 15.00 zaczęto metr po metrze przeczesywać teren, gdzie ostatni raz była widziana zaginiona kobieta.

Po przeszło dobie poszukiwań w okolicy miejscowości Dziewiszewo w gminie Giżycko strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowie zauważyli w zaroślach porzucony rower, wszystko wskazywało na to, że należał on do 65-latki. Nadal sprawdzano okoliczne pola i lasy.

Niedaleko porzuconego roweru strażacy odnaleźli kobietę. Była bardzo wyczerpana i wyziębiona, co może świadczyć, że  noc spędziła na dworze i przeszła kilkadziesiąt kilometrów, szukając drogi do domu. Na miejsce odnalezienia kobiety wezwano karetkę, która zabrała 65-latkę do szpitala.

Policjanci serdecznie dziękują wszystkim służbom, mieszkańcom Giżycka oraz lokalnym mediom, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji poszukiwawczej.

Źródło: KWP Olsztyn ich/in

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
Anonimowo
6 kwietnia 2017 01:26

Fajnie że się wszystko dobrze skończyło. Miło, że służby stanęły na wysokości zadania.

Anonimowo
Anonimowo
5 kwietnia 2017 22:46

Zero komentarzy nie? ale jak coś nie tak się dzieję
to służby do kitu i rożne epitety lecą. Podziwiam i Pozdrawiam funkcjonariuszy

Patafik
Patafik
5 kwietnia 2017 12:37

W kupie siła