Dzięki reakcji koleżanki sam odzyskał skradziony rower

0

We wtorek (16.02.2016 r.) około godz. 12:00 dyżurny giżyckiej komendy został telefonicznie poinformowany o kradzieży roweru z jednego z garaży przy ulicy 1–go Maja w Giżycku. Oficera dyżurnego komendy poinformował sam pokrzywdzony, który ujął sprawcę przestępstwa. Pokrzywdzony rower wycenił na kwotę 1000 złotych.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 55–letni Stanisław K. wszedł do garażu znajdującego się na terenie Urzędu Miasta i wyprowadził z niego rower, który należał do jednego z pracowników instytucji. O całym zdarzeniu poinformowała pokrzywdzonego kobieta, która widziała jak znany jej z widzenia mężczyzna prowadzi rower kolegi.

Pokrzywdzony zareagował natychmiast i wybiegł za sprawcą, by odzyskać swoją własność. W rejonie ulicy Traugutta zauważył mężczyznę, który prowadził jego rower, ujął sprawcę przestępstwa do czasu przyjazdu mundurowych.

Jak się okazalo sprawcą był znany policjantom z wcześniejszych interwencji Stanisław K., który został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji. 55–latek usłyszał już zarzut kradzieży, a mieszkaniec Giżycka odzyskał swój rower.

(ICh/TM)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze