Dzięki policjantom z Wydmin wilczur o imieniu Aleks znalazł nowy dom

1

Do policjantów z Posterunku Policji w Wydminach wpłynęło zgłoszenie dotyczące nienależytej opieki nad dwoma psami. Z informacji wynikało, że czworonogi w okresie bardzo niskich temperatur przebywają na dworze i są przywiązane do jednej budy. 

Kilka dni temu do policjantów z Posterunku Policji w Wydminach wpłynęła informacja o tym, że na jednej z posesji na terenie gminy Wydminy dwa psy nie mają należytych warunków i przebywają w okresie bardzo niskich temperatur na dworze przywiązane do jednej budy. Na miejsce udała się dzielnicowa, która potwierdziła informacje.

W gospodarstwie były dwa psy jeden w wieku 2 lat, a drugi wilczur w wieku 5 miesięcy. Psy były na dworze przywiązane do jednej budy. Uwięź była bardzo krótka. Z wyglądu czworonogów nic nie wskazywało, że są zagłodzone, lecz psy nie były szczepione i nie miały godnego pomieszczenia chroniącego przed warunkami pogodowymi, a tym bardziej w okresie zimy, kiedy to temperatury sięgały -20 stopni Celsjusza. Sama właścicielka oświadczyła, że pomimo tego, że wzięła psy na wychowanie, to nie jest w stanie czasowo i finansowo zapewnić im prawidłowych warunków – informują funkcjonariusze. 

W trakcie czynności i przy współpracy z członkami Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zwierząt udało się przekazać 5-miesięcznego wilczura o imieniu Aleks w dobre ręce. Wobec drugiego psa została wszczęta procedura administracyjna.

Na czas znalezienia nowego domu policjanci systematycznie kontrolują sytuację czworonoga, który jeszcze pozostał pod opieką właścicielki. Na kobietę policjanci nałożyli mandat karny za niedopełnienie obowiązku szczepienia ochronnego.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lujowaty

To jest kobieta ,wlascicielka czy zwykla wsiowa fizda?