Dziecko głodne, a nietrzeźwa matka spała w krzakach

12

Dzielnicowi w trakcie codziennej służby mierzą się nie tylko ze sprawami przestępstw i wykroczeń. To także podejmowanie interwencji w rodzinach, które z różnych powodów znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Dzielnicowi z gminy Giżycko podczas codziennego obchodu interweniowali w rodzinie, w której według uzyskanych przez nich informacji miało dojść do niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem. Nie spodziewali się jednak tego, co zastali na miejscu.

Giżyccy dzielnicowi w poniedziałek (21.10.2019) po uzyskaniu informacji, że nietrzeźwa matka może sprawować opiekę nad dzieckiem, postanowili to jak najszybciej sprawdzić i pojechali pod wskazany adres. Po przyjeździe na miejsce przed budynkiem zauważyli 8-letniego chłopczyka. Podeszli do niego i zaczęli z nim rozmawiać. Wtedy chłopiec poinformował ich, że mamy nie ma w domu, a on nie ma co jeść i jest głodny.

Policjanci zaniepokojeni tym co spotkali na miejscu interwencji, postanowili dokładnie sprawdzić co się dzieje w tym domu. Najpierw jednak sprawdzili otoczenie budynku i kiedy weszli w głąb podwórka, zauważyli nietrzeźwą matkę, która… spała w krzakach. Tuż obok niej leżała reklamówka z piwem. Obudzili kobietę i wtedy okazało się, że ta już od pewnego czasu nadużywa alkoholu, co sprawiło, że nie do końca jest świadoma tego, co dzieje się wokół niej.

Policjanci weszli do mieszkania kobiety, które zastali w brudzie i bałaganie. Ustalili, że chłopczyk spał w brudnej pościeli, wychowywał się w fatalnych warunkach, a w lodówce miał jedzenie, które nie nadawało się już do spożycia.

Po interwencji dzielnicowych dziecko zostało przekazane innym członkom rodziny, którzy zobowiązali się zadbać o 8-latka. Z przeprowadzonej interwencji sporządzili odpowiednią dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Ponadto o sytuacji tej rodziny powiadomione zostały instytucje pomocowe. Funkcjonariusze ustalili również, do jakiej szkoły uczęszcza chłopczyk. Po kontakcie z pracownikami oświaty, okazało się, że od pewnego czasu nie chodzi on na zajęcia lekcyjne i nie ma wykupionych wymaganych podręczników.

Policjanci wraz z pracownikami opieki społecznej ustalają wszystkie okoliczności dotyczące sytuacji w tej rodzinie. Za nieodpowiednie sprawowanie opieki nad dzieckiem matce grozi ograniczenie lub utrata nad nim władzy rodzicielskiej.

Źródło: KPP Giżycko (dr/tm)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Elsa

Co ma 500 plus, zawsze kasa na alkohol się znajdzie

Kurtyzana

8 lat temu 500+ nie było. Co ty pieprzysz za głupoty i po co rozsiewasz propagandę?

Pawel

Oczywiście szkoła tego nie zauważyła

KRIS

Odebrać dziecko i zabrać 500+. Na alkochol pieniądze jednak miała, a dzieciak głodny i zaniedbany bez opieki. Zero litości i usprawiedliwienia, dla takiej nieodpowiedzialnej postawy oraz zachowania.

Ryszarda

Powinni jej zabrać 500 plus to dopiero odczuje!!!