Dzieci z warmińsko-mazurskiego powalczą w finałach wojewódzkich Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” o szansę gry na Stadionie Narodowym

0

Ruszyły finały wojewódzkie XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Już w dniach 14-15 kwietnia poznamy piłkarskich mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii U-8 oraz zespoły chłopców i dziewcząt w kategoriach U-10 i U-12, które awansują do ogólnopolskiego finału. Dzięki temu staną przed szansą zagrania o Puchar Tymbarku na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie.

ŚWIĘTO FUTBOLU W KAŻDYM WOJEWÓDZTWIE

Do trwającej, XVI edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod względem frekwencji. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na szczebel wojewódzki. Warmińsko-mazurski finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie rozegrany zostanie na boiskach Stadionu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie. Podczas 2 dni rozgrywek w akcji zobaczymy 90 drużyn, czyli największe piłkarskie talenty do lat 8, 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców z województwa warmińsko-mazurskiego.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas wszystkich finałów wojewódzkich wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.

Dla uczestników turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy profesjonalnym piłkarzom. Dla trenerów, rodziców i kibiców, będzie to szansa na doświadczenie prawdziwych piłkarskich emocji i zobaczenia na własne oczy, jak rozwijają się młode talenty i przyszli reprezentanci Polski. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania drużynom ze swoich miejscowości podczas finału wojewódzkiego XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

– Przed nami finały wojewódzkie – święto futbolu w najpiękniejszym wydaniu, bowiem bohaterami regionalnych rozgrywek są Ci, którzy radość z gry w piłkę pokazują najszczerzej – dzieci. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, którym udało się dotrzeć do tego etapu turnieju. Jestem przekonany, że przez wzięcie udziału w zmaganiach z najlepszymi rówieśnikami ze swojego województwa odczujecie to, co czują dorośli piłkarze wspierani dopingiem przez kibiców swojego klubu. Właśnie do kibicowania i obserwowania rywalizacji najmłodszych adeptów futbolu zachęcam wszystkich – rówieśników, rodziców, opiekunów a przede wszystkim postronnych kibiców. Może właśnie podczas tych zabaw z piłką zobaczycie w akcji po raz pierwszy przyszłych reprezentantów i reprezentantki Polski – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Terminarz finałów wojewódzkich i wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na turniejowej stronie www.zpodworkanastadion.pl.

– Każdego roku  podczas finałów wojewódzkich Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” możemy zobaczyć, że nie brakuje w Polsce piłkarskich talentów.  Będąc głównym sponsorem Turnieju już od 10 lat promujemy tę dyscyplinę wśród dzieci i robimy wszystko, by rywalizacja o Puchar Tymbarku była początkiem przygody, która kiedyś może zaowocować grą w reprezentacji Polski. Wszystkim uczestnikom tegorocznych finałów wojewódzkich życzę tego, co w futbolu najpiękniejsze – radości, przyjemności z gry i pozytywnych zespołowych emocji – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes Zarządu Grupy Maspex.

Za uczestników tegorocznych finałów wojewódzkich kciuki będą trzymać również reprezentanci Polski. -Zapraszam wszystkich na finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Serdecznie polecam i osobiście będę trzymał kciuki – powiedział Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji Polski i AS Romy. –  Myślę, że udział w takim Turnieju jest bardzo fajnym doświadczeniem, ponieważ pozwala poznać nowych kolegów i koleżanki oraz sprawdzić swoje siły w rywalizacji z zawodnikami z innych miejscowości, z czego w przyszłości pozostaną super wspomnienia – podsumował Łukasz Fabiański również bramkarz reprezentacji.

Arkadiusz Milik, który kiedyś sam grał w Turnieju powiedział, co w tak młodym wieku powinno być dla uczestników Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najważniejsze. – Powinniście się cieszyć z każdego kolejnego dnia gry w piłkę i każdego kolejnego kroku, który prowadzi do spełnienia marzeń. Uczestnictwo w Turnieju to świetna zabawa, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Życzę każdemu uczestnikowi by zagrał w finale na Stadionie Narodowym – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji i Ajaksu Amsterdam.

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy finałów wojewódzkich do lat 10 i 12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie. Najlepsze drużyny XVI edycji Turnieju poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną w tym roku, jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska – Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski na kilka dni przed wylotem na mistrzostwa Europy we Francji.

 

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe w Europie rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze