Dzieci SOSW z Giżycka mają marzenie, aby móc jechać na obóz rehabilitacyjno-kondycyjny

0

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi SOSW z Giżycka marzą o wyjeździe na obóz rehabilitacyjno-kondycyjny: „Równi w obliczu gór”.

Wychowawcy i opiekunowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku chcą zrealizować marzenia swoich uczniów. Ich marzeniem jest możliwość wyjazdu na obóz rehabilitacyjno-kondycyjny w nasze piękne polskie góry Tatry.

Dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami szczególnie potrzebują rehabilitacji i oddechu od codzienności. Celem obozu jest intensywna i efektywna rehabilitacja, a także nauka samodzielności, zaradności i troski o innych.

W obozie ma wziąć udział 12 uczniów. Z uwagi na towarzyszące trudności, z którymi się zmagają musi towarzyszyć zwiększona ilość opiekunów oraz nauczycieli. Koszt wycieczki na jedno dziecko niestety przekracza możliwości rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne. Przykre byłoby, aby część dzieciaków musiałaby pozostać w domu z powodu braku finansów.

Izolacja szczególnie trudna dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nie możemy liczyć na dofinansowania z instytucji pomocowych. Chcemy, aby z turnusu skorzystała większa liczba wychowanków, bo czas kwarantanny był dla nich szczególnie trudny.

Bardzo prosimy o wsparcie również inne instytucje, a także osoby prywatne, żeby udało nam się zrealizować marzenia dzieci. Chcemy przyczynić się do poprawy jakości życia codziennego. W trakcie obozu uda się zebrać nowe doświadczenia, nowe umiejętności. To dla młodych, rozwijających się ludzi bardzo ważne – daje im poczucie, że przecież niczym się nie różnią od rówieśników. Że są normalnymi dziećmi, ze swoimi marzeniami, które da się zrealizować. – dodają nauczyciele.

Obóz planowany jest na czerwiec – dlatego postanowiliśmy spróbować pomóc zebrać potrzebne pieniążki.

Dokonywać płatności można za pomocą strony:

https://zrzutka.pl/93d6t2

Anna Tunkiewicz, SOSW Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze