fot. KPP Giżycko

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie-Otwarte Jednostki Policji”. Podczas odwiedzin dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej pracy, ale przede wszystkim mogły usłyszeć wiele cennych rad związanych z ich bezpieczeństwem.

We wtorek (28.02.) Komendę Powiatową Policji w Giżycku odwiedziły dzieci z Przedszkola Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku. Wizyta w jednostce policji była dużą niespodzianką dla maluchów.

Przedszkolaki zapoznały się z zaprezentowanym sprzętem policyjnym wykorzystywanym podczas służby, obejrzały radiowóz policyjny oraz na podstawie zaprezentowanych znaków drogowych zostały omówione podstawowe zasady poruszania się po drodze. Był również czas na wspólne obejrzenie filmiku – historyjki pn. „Nieproszony gość”.

Ochotnicy mogli przymierzyć elementy umundurowania funkcjonariuszy i zasiąść za kierownicą radiowozu, przez co, choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci. Dzieci miały również możliwość spotkania się z psem policyjnym Paserem i jego opiekunem st. sierż. Mateuszem Modzelewskim.

Największą radość sprawiło dzieciom oglądanie policyjnego radiowozu, do którego mogły wsiąść na miejscu kierowcy, użyć sygnałów dźwiękowych i świetlnych pod czujnych okiem policjanta, a także sprawdzić działanie niektórych urządzeń z wyposażenia policjantów do służby.

To kolejne niezapomniane spotkanie. Nie ma wątpliwości, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze