Dzieci odwiedziły giżyckich policjantów

1

Przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Giżycku odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku. Wizyta zorganizowana była w ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”. Podczas spotkania goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów oraz zwiedzić budynek komendy.

Dzisiaj giżycka komenda gościła przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Giżycku. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać jak wygląda służba policjantów poszczególnych pionów oraz zwiedzić budynek komendy. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenie dyżurnego, pokój okazań, pomieszczenia dla zatrzymanych, salę odpraw.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego wyposażenia oraz tzw. wyposażenia specjalnego. Każdy chętny mógł przymierzyć kamizelkę kuloodporną lub wziąć do ręki  tonfę albo kajdanki.

Spotkanie było okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i bezpiecznej zabawy. Policjant ds. Nieletnich przypominał jak ważne jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych, których używanie może zapobiec tragedii na drodze.

KPP Giżycko

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

A mniejszych zdjęć nie udało się zrobić?