Zgłoszenie o zaginięciu chłopca i dziewczynki policjanci otrzymali w piątek 12.08.16r. około godziny 20:30. Okazało się, że 7-letnie dzieci opuściły teren posesji swojego dziadka dwie godziny wcześniej w jednej z wiosek w pobliżu Ełku. Zaniepokojona zapadającym zmrokiem rodzina poprosiła o pomoc w odnalezieniu dzieci policjantów oraz strażaków. Natychmiast rozpoczęto zaangażowane działania poszukiwawcze.

Oficer dyżurny koordynujący działania poszukiwawcze, podjął decyzję o tym, że na miejsce mają pojechać policyjni przewodnicy psów tropiących. I ten ruch okazał się „strzałem w dziesiątkę”.

Pies po podjęciu tropu wskazał policjantom kierunek, w którym odeszły dzieci. Dzięki temu niespełna dwie godziny później 7-latki zostały odnalezione w głębi lasu. Dzieci znajdowały się około 2 km od swojego domu.

Odnalezione dzieci były zdezorientowane i przestraszone faktem, że zabłądziły i nie mogły znaleźć drogi powrotnej do dziadków. Na szczęście oprócz strachu dzieciom nic się nie stało. 7-latki całe i zdrowe zostały przekazane opiekunom.

 

KWP Olsztyn/AK/KW

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze