Dzieci i młodzież odwiedziły jednostki Straży Granicznej

0

Pokaz sprzętu techniki specjalnej, wystawy oraz popisy psa służbowego Straży Granicznej, to tylko nieliczne atrakcje z okazji Dnia Otwartego w Warmińsko-Mazurskim Oddziale SG i Centrum Szkolenia SG. 5 kwietnia ponad 500 osobowa grupa dzieci i młodzieży odwiedziła obie kętrzyńskie jednostki SG.

Najmłodszym uczestnikom najbardziej spodobał się pokaz tresury psa służbowego o imieniu Diament z Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Przewodnik czworonoga omówił również zasady bezpiecznego zachowania się w kontakcie ze zwierzęciem. Natomiast młodzież szczególną uwagę zwróciła na sprzęt służbowy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Robot pirotechniczny, dron czy pojazd jednostki obserwacyjnej, to nowoczesny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań o pracę i obowiązki funkcjonariuszy Straży Granicznej. Osobom zainteresowanym służbą w formacji przybliżono poszczególne etapy kwalifikacyjne i wręczono materiały informacyjne. W 2019 roku szansę na wstąpienie w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej będzie miało 60 osób. Więcej informacji znajduje się na stronie www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce Rekrutacja do służby w W-MOSG.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze