Działania profilaktyczno-edukacyjne „Pozory mylą, dowód nie”

1
fot. KPP Giżycko

Giżyccy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie z przedstawicielem Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku przeprowadzili kolejny raz działania profilaktyczno – edukacyjne skierowane do sprzedawców i właścicieli placówek handlowych, przypominając o zakazie sprzedaży alkoholu i energetyków osobom niepełnoletnim. 

To kolejne wspólne działania organizowane na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Akcja „Odpowiedzialny sprzedawca” została przeprowadzona 23 stycznia i skierowana była do sprzedawców i właścicieli placówek handlowych, w których sprzedawany jest alkohol oraz energetyki. Jej celem była edukacja, poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na to, że dorosły wygląd klienta nie oznacza jego pełnoletności. Istotnym przekazem działań jest fakt, że dowody osobiste są wydawane osobom, które nie ukończyły 18 roku życia – informują giżyccy policjanci. 

fot. KPP Giżycko

Dlatego też każdy właściciel oraz ekspedientka w placówce handlowej, w której sprzedawany jest alkohol/energetyki musi postępować zgodnie z prawem i być szczególnie wyczulonym na klientów dokonujących zakupu tego typu towaru.

Polskie prawo zabrania sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, jak również osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. W przypadku wątpliwości, co do pełnoletności nabywcy, sprzedający lub podający alkohol uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kurzawa

Ciekawe czy sprawdzaja kiedy bylo zamiatane ,odkurzane i t d ,i t d .