Działalność punktu konsultacyjnego CPUIS w sytuacji epidemiologicznej

0
R e k l a m a

Sytuacja epidemiologiczna ogranicza działalność wielu instytucji, w tym także Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Niemniej jednak w punkcie konsultacyjnym Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej na ul. Sikorskiego 3 b  przyjęcia nie były do tej pory odwołane  – terapeuta, pedagog, psycholog i prawnik przyjmowali normalnie, stosując oczywiście szczególne zasady bezpieczeństwa.

W kolejnym tygodniu, czyli od 23 marca zaplanowany został specjalny dyżur psychologa – będzie można kontaktować się z nim telefonicznie 87 428 51 63 w poniedziałek od 12.00 do 14.00. Telefonicznie będzie też dostępny prawnik  – w poniedziałek  w godz. 12.00 – 13.00 oraz w środę od godz. 15.00 – 18.00. Ten sam numer telefonu 87 428 51 63. Prawnik również zaprasza na wizyty bezpośrednie w punkcie na ul. Sikorskiego 3 b.

W przyszłym tygodniu porady terapeutyczne i pedagogiczne będą w normalnym trybie: terapeutka jest dostępna we wtorki od godz. 15.00 – 19.00 i czwartki, pedagog będzie w czwartek od godz. 15.30 do 16.30. Zapraszamy do korzystania ze wsparcia specjalistów, szczególnie w tak trudnym okresie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.centrumprofialktyki.pl. Dyrekcja Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej prosi jednocześnie korzystającym z porad o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i  odpowiedzialności za zdrowie innych.

W Centrum Profilaktyki zbierane są też informacje na temat pomocy psychologicznej dostępnej bez ograniczeń czasowych, wykaz telefonów i kontaktów elektronicznych jest na stronie internetowej. Warto przypomnieć, że działa cały czas ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci 116 111, a przecież dzieci i młodzież mają dużo wątpliwości i obaw związanych z obecną sytuacją, więc warto, by miały bezpośredni kontakt z fachowcami, mogącymi udzielić pomocy.

Warto zwrócić uwagę też na telefon zaufania dla seniorów – dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 – 20.00. Osoby starsze mogą dzwonić na telefon 22 635 09 59. Inne telefony wsparcia psychologicznego dostępne na www.centrumprofilaktyki.pl

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze