Działalność GUTW przeniosła się do sieci

0

Sytuacja epidemiczna po raz kolejny wpłynęła na zajęcia Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku, podobnie jak wiosną, trzeba było zawiesić działalność stacjonarną. Seniorzy praktycznie tylko przez trzy tygodnie w październiku mogli normalnie przychodzić na zajęcia (chociaż też z wieloma ograniczeniami).

Kadra GUTW więc przeniosła swoje działania do sieci, choć ze świadomością, że nie wszyscy studenci są na tyle „cyfrowi”, żeby w pełni uczestniczyć w proponowanych formach online. Seniorzy, którzy mają dostęp do Internetu, mogą skorzystać z wykładów online, udostępniane są linki do zajęć gimnastycznych i umysłowych. Proponowane są  koncerty i wydarzenia artystyczne dostępne w formie transmisji. Studenci też biorą udział w konkursach aktywizujących: na recenzję książki, na wspomnienia z podróży, kolorowanki odstresowujące i dekoracje świąteczne. Działa także grupa wolontariuszy – w ramach wzajemnej pomocy w robieniu zakupów, podwożeniu do lekarza itp.

Część studentów włączyła się też w przygotowanie Szlachetnej Paczki, dzięki czemu udało się wspomóc potrzebującą rodzinę. Wartość przygotowanej paczki to ok.2000 zł. W przygotowanie włączyło się ponad 40 osób – studentów, wykładowców, kadra Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, sympatycy GUTW i znajomi.

Laureaci   konkursów:

Wyniki konkursu dla słuchaczy Giżyckiego UTW na recenzję dowolnie wybranej książki:
I miejsce – Stanisława Sowul
II miejsce – Anna Kajpust
III miejsce – Teresa Popiołek

Autorki podzieliły się z innymi studentami swoimi opiniami o następujących książkach: Ks. Dolindo Ruotolo „Na trudne dni”, Antonio G. Iturbe „Bibliotekarka z Auschwitz”, Dave Pelzer „Dziecko zwane niczym”.

Recenzje, które zamieszczone zostały na grupie GUTW w portalu społecznościowym oceniało jury w składzie: Ewa Ostrowska(CPUIS), Anna Danilewicz (CPUIS), Teresa Sienkiewicz (MBP).

Wyniki konkursu na reportaż „Moje podróże małe i duże”.

I miejsce – Stanisława Sowul
II miejsce ex aequo Anna Kajpust   i Jolanta Grzeszuk
III miejsce – Teresa Wołoszyn
Wyróżnienia Kazimiera Koloszewska, Krystyna Mocicka, Teresa Masojć.
Nagroda publiczności – Teresa Wołoszyn.

Relacje z podróży oceniało jury w składzie: Ewa Ostrowska, Anna Danilewicz, Krzysztof Nowosielski. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze