Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych na ulicach Giżycka

0

Kolejny kierowca zatrzymany przez giżyckich policjantów stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nie zabrakło również nietrzeźwych kierujących.

Wczorajszy dzień pokazuje niestety, że pomimo wielu apeli i komunikatów nawołujących do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki rażącego ich naruszania oraz jazdy na tzw. „podwójnym gazie”.

Policjanci drogówki pełniąc służbę na drogach powiatu giżyckiego w miejscowości Konopki Wielkie gm. Miłki zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego mieszkańca Braniewa. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 101 km/h i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mężczyzna oprócz utraty uprawnień za popełnione wykroczenie został ukarany również mandatem karnym w wysokości 400 złotych i otrzymał 10 pkt. karnych.

Natomiast kilka minut po godzinie 17:00 oficer dyżurny giżyckiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że ulicą Kościuszki w Giżycku pojazdem marki Opel jedzie nietrzeźwy kierowca. Po ustaleniu i zatrzymaniu do kontroli kierowcy opla informacje potwierdziły się. 33-letni mieszkaniec Giżycka był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca został zatrzymany do kontroli kilka minut po północy w Giżycku na ulicy Królowej Jadwigi. 29-leni kierowca Hyundaia na widok funkcjonariuszy wysiadł auta i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował autem.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze