Dwóch pijanych kierowców. Jeden wpadł w Giżycku, a drugi w Rudzie

0

41-letni mieszkaniec Giżycka i 62-letni mieszkaniec gm. Miłki odpowiedzą przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 41-latek stracili już blankiet prawa jazdy, teraz czeka kierujących sądowy proces.

Dzisiaj, 22 października około godz: 5:10 policjanci giżyckiej drogówki realizując działania pn. „Alkohol i prędkość” zatrzymali do kontroli drogowej w Giżycku na ulicy Moniuszki kierowce VW Passata. Jak się okazało za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec Giżycka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed sadem.

Przed obliczem sądu stanie również 62-latek z gm. Miłki, który w niedzielne popołudnie około godz: 15:00 kierował w stanie nietrzeźwości motorowerem. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Ruda gm. Miłki. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo. Zagrożone jest ono karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą. Pijani kierowcy stanowią na drodze śmiertelne niebezpieczeństwo dla siebie i wszystkich innych użytkowników drogi. Każdy kierowca powinien kierować się żelazną zasadą – piłeś nie jedź!

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze