Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem

1

Na początku ubiegłego tygodnia węgorzewscy kryminalni przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu jednorodzinnego.

Jak ustalili policjanci, sprawca dostał się do środka, otwierając drzwi kluczem, a następnie wyszedł oknem, pozorując włamanie. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 8600 zł.

W zainteresowaniu włamywaczy były elektronarzędzia budowalne typu np. wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki i frezarki. Kryminalni węgorzewskiej komendy tego samego dnia wytypowali podejrzanych. Po wejściu do mieszkania pierwszego z nich potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy.

W mieszkaniu 26-latka policjanci znaleźli część skradzionego łupu oraz zabezpieczyli obuwie, w których sprawca dokonywał przestępstwa. Ponadto w lodówce, w słoiczku po musztardzie mundurowi znaleźli cztery zawiniątka z białym proszkiem. Następnie funkcjonariusze zatrzymali kolejnego podejrzanego, który brał udział w przestępstwie.

Jak oświadczyli mężczyźni, wszystko było skrupulatnie zaplanowane, niedużym wysiłkiem mieli zarobić duże pieniądze.

26 i 35-latek usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat, natomiast za kradzież z włamaniem do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Węgorzewo)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
The Polak

Durniów nie brakuje