Dwie osoby zatrzymane za włamanie do domku letniskowego

1

Za kradzież z włamaniem odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego, których zatrzymali giżyccy policjanci. Mężczyźni zabrali ze sobą sprzęt RTV i AGD o wartości blisko 400 złotych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek kilka minut po godzinie 21.00 giżyccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z domków letniskowych w miejscowości Kruklin w gminie Giżycko. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcami włamania są dwaj mężczyźni, którzy aby dostać do środka altany najpierw odkręcili zawiasy w drzwiach, a następnie po ich odchyleniu weszli do środka, skąd zabrali sprzęt RTV i AGD o wartości blisko 400 złotych.

Policjanci ustalili, że kradzieży dokonali dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego: 27-latek oraz o 6 lat młodszy wspólnik. Mężczyźni zostali zatrzymani już następnego dnia. Po przeszukaniu mieszkania, funkcjonariusze znaleźli skradziony sprzęt, który wrócił do właściciela.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nie jest to ich jedyne przewinienie. Mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze inne włamania do altan i samochodów na terenie powiatu.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grożą im kary pozbawienia wolności do 10 lat.

KPP Giżycko

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze tak dupkom!!! Aby wam łapy uschły!!! Mutanty z “kamienia” w Brozowce!!! Nie tyka się tego co nie wasze!!!! Złodzieje!! Mam nadzieję, że dostaniecie do odsiadki kilka latek! Całej swojej gromady nie wykarmicie przez kradzieże!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here