Dwa zdarzenia drogowe w ciągu niecałej godziny

0

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Wczoraj w powiecie giżyckim policjanci drogówki pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. 

Wczoraj, 15 lutego w ciągu niecałej godziny, funkcjonariusze giżyckiej drogówki byli wzywani na miejsce dwóch zdarzeń drogowych. O pierwszym ze zdarzeń policjantów powiadomiono kilka minut przed godziną 15:00. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem m-ki opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Zdarzenie miało miejsce w Giżycku na ulicy Fryderyka Chopina.

Nie minęło pół godziny, a policyjny patrol musiał obsłużyć kolejne zdarzenie drogowe. Tym razem w miejscowości Skop. gm. Ryn. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca pojazdu ciężarowego na łuku drogi w prawo również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem dostawczym m-ki renault. Kierowcy na szczęście nie potrzebowali pomocy. Obaj byli trzeźwi.

Sprawcy tych zdarzeń drogowych zostali ukarani mandatami oraz policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

KPP Giżycko

 

Zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz jako pierwszy!

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o