Dwa zdarzenia drogowe w ciągu niecałej godziny

0

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Wczoraj w powiecie giżyckim policjanci drogówki pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. 

Wczoraj, 15 lutego w ciągu niecałej godziny, funkcjonariusze giżyckiej drogówki byli wzywani na miejsce dwóch zdarzeń drogowych. O pierwszym ze zdarzeń policjantów powiadomiono kilka minut przed godziną 15:00. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem m-ki opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Zdarzenie miało miejsce w Giżycku na ulicy Fryderyka Chopina.

Nie minęło pół godziny, a policyjny patrol musiał obsłużyć kolejne zdarzenie drogowe. Tym razem w miejscowości Skop. gm. Ryn. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca pojazdu ciężarowego na łuku drogi w prawo również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem dostawczym m-ki renault. Kierowcy na szczęście nie potrzebowali pomocy. Obaj byli trzeźwi.

Sprawcy tych zdarzeń drogowych zostali ukarani mandatami oraz policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze