Dwa wypadki w niedzielny wieczór. Dwie osoby trafiły do szpitala

0
Reklama

W miniony weekend giżyccy policjanci pracowali na miejscu dwóch niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu. Oba miały związek z nieprawidłowym wyprzedzaniem innych pojazdów. Dwie osoby trafiły do szpitali.

Najpierw, w niedzielę (20.10.2019) około godziny 17.30 w miejscowości Kąp kierujący motocyklem 74-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Ryn, wykonując manewr wyprzedzania pojazdu osobowego w miejscu niedozwolonym, uderzył czołowo w nadjeżdżający z przeciwka pojazd dostawczy, kierowany przez 31-letniego obywatela Niemiec. Motocyklista z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Giżycku.

Do drugiego niebezpiecznego zdarzenia doszło parę godzin później około godziny 21.00 w miejscowości Szczybały Giżyckie. 43-letni mieszkaniec Węgorzewa jadąc w kierunku Mrągowa pojazdem osobowym uderzył w wyprzedzany przez siebie inny samochód osobowy. Okazało się, że 50-letnia mieszkanka gminy Ryn musiała gwałtownie zahamować, by uniknąć zderzenia ze stadem dzików znajdującym się na jezdni. Kobieta z uwagi na to, że po zdarzeniu uskarżała się na ból pleców została przetransportowana do szpitala w Mrągowie.

W obu przypadkach policjanci z giżyckiej komendy wykonali na miejscu tych zdarzeń niezbędne czynności w postaci oględzin pojazdów, ustalenia świadków zdarzenia jak i udzielenia pomocy uczestnikom.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze