Dwa wernisaże na Twierdzy Boyen (zapowiedź)

0

Zapraszamy do Twierdzy Boyen w piątek, 5 sierpnia na otwarcie wystawy malarstwa Anny Sobolewskiej i Artura Wyszeckiego oraz malarstwa Barbary Mierzejewskiej i Barbary Wypustek.

5 sierpnia zapraszamy do Stajni z Wozownią w Twierdzy Boyen, gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Anny Sobolewskiej i Artura Wyszeckiego. Wystawa zorganizowana przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress, współfinansowana ze środków budżetowych Miasta Giżycka.

ANNA SOBOLEWSKA
Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni. W 2012 r. uzyskała tytuł magistra na kierunku grafika na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na tej samej uczelni (obok malarstwa sztalugowego dyplom uzupełniający z malarstwa ściennego). Studiowała na Akademii Umeni (Bańska Bystrzyca, Słowacja) jako  uczestniczka rocznego stypendium zagranicznego.
www.facebook.com/anialubimalowac/
www.instagram.com/anna_patrzy

ARTUR WYSZECKI
Tytuł magistra sztuki uzyskał na wydziale Malarstwa i Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 1993 r. Zajmuje się fotografią, filmem, rzeźbą, instalacjami, malarstwem sztalugowym i wielkoformatowym, rysunkiem, grafiką artystyczną i użytkową oraz pisaniem. W swoim kompleksie pracowni GULGOLAB, która jest swoistym polifunkcyjnym domem sztuki zgromadził narzędzia do uprawiania różnych form sztuki: malarstwa, rzeźby, litografii, ceramiki, fotografii i filmu. Odbywają się tam profesjonalne warsztaty z różnych dziedzin sztuki.  Jest organizatorem niezależnych wydarzeń artystycznych takich jak wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne. Współzałożyciel Spichlerza Sztuki Wejherowo – prężnie działającego od roku 2012 nieformalnego stowarzyszenia niezależnych artystów.

5 sierpnia, godz. 18.00 – Warsztat Zbrojmistrza – „Powietrze i woda” – wystawa malarstwa Barbary Mierzejewskiej i Barbary Wypustek .

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Mierzejewskiej oraz Barbary Wypustek pt. „Powietrze i woda”. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 5 sierpnia o godzinie 18.00 w Twierdzy Boyen w Warsztacie Zbrojmistrza.Wystawa będzie eksponowana do 12 września 2022.

BARBARA WYPUSTEK
Malarka, pielęgniarka, II miejsce „Dziennika Bałtyckiego”, „Osobowość Roku 2018”.
Urodzona w Olecku. Wystawia od ponad 8 lat, ponad 54 wystawy w Polsce.
W roku 2019 w Nowym Porcie w „Perle Bałtyku” wystawa wraz z promocją wydanego katalogu obrazów, którego reprezentantem był historyk sztuki Prof. UG Marcin Kaleciński. Ekspozycja stała w Hotelu „Mercure” w Gdańsku , w 2021 roku – wspólna wystawa z malarką Barbarą Mierzejewską – „Rozmaitości”. Od wielu lat współpracuje z Puckim Hospicjum im. Ojca Pio i Fundacją Hospicyjną Gdańsk, od siedmiu lat maluje bombki, pocztówki i obrazy na licytacje do wyżej wymienionych instytucji. Gość wielu audycji radiowych i programów telewizyjnych, kolekcjonerka pędzli malarskich znanych artystów malarzy, zbiera również piasek z wielu zakątków świata, aby wykorzystać go do prac malarskich tworząc cykle autorskie.
Autorka maksymy życiowej: „Trzeba być coraz lepszą wersją samej siebie i nie naśladując nikogo”.

BARBARA MIERZEJEWSKA
Urodziła się w 1959 roku w Ostrołęce, gdzie mieszka i tworzy do chwili obecnej. Priorytetem jest dla niej rodzina, a tuż po niej sztuka. Od 1978 roku uprawia malarstwo sztalugowe, tworzy obrazy w technice akrylowej i olejnej na płótnie. W swoim dorobku posiada również murale i duże formaty ścienne połączone z płaskorzeźbą. Większość jej prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych, ostatnio w lipcu 2021 roku wspólnie z malarką Barbarą Raksimowicz Wypustek. Jest również autorka interesującego cyklu obrazów pt. „Siedem grzechów głównych”, które zostały udostępnione publiczności w Suszu w 2022 roku. W swoim artystycznym świecie inspiracje czerpie głównie z wyobraźni, snów, przeżyć i obserwacji. Duży wpływ na jej twórczość miały problemy dręczące ludzkość. W 2020 roku wykonała ilustracje do książki pt. „W poszukiwaniu najpiękniejszego tańca polskiego”, autorstwa Krzysztofa. Jej malarstwo trudno ująć w konkretne ramy, ponieważ maluje z duszy nie próbując nikogo naśladować i jak sama mówi, maluje często cyklami tematycznymi, ale obojętnie jaki temat obiera to większość obrazów zawiera czytelne bądź zakamuflowane przesłanie.”

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze