Jeden dzień, dwie obywatelskie postawy wobec pijanych kierowców na drodze. Pierwszy z kierowców, który prowadził „na podwójnym gazie” został ujęty w Wydminach przez tamtejszego mieszkańca. Drugi pijany kierowca również został wyeliminowany z ruchu drogowego, dzięki mieszkańcowi Olecka, który zatrzymał kierującego vw w miejscowości Upałty Małe. 

O pierwszym zdarzeniu policjanci zostali poinformowani wczoraj kilka minut przed godziną 13.00. Oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w miejscowości Wydminy pod jeden z lokali gastronomicznych podjechało vw passatem dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy weszli do środka i zjedli posiłek. Po obiedzie skierowali się w kierunku auta, którym przyjechali. W tym momencie interweniujący mieszkaniec Wydmin odebrał pijanemu kierowcy kluczyki do samochodu i natychmiast powiadomił giżycką policję. Natomiast sam kierowca przed przyjazdem patrolu oddalił się z miejsca parkingu.

Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, zgłaszający wspólnie z nimi poszukiwał mężczyzny. W pewnym momencie wskazał go funkcjonariuszom. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie urządzeniem AlcoBlow dało wynik pozytywny.

Mężczyznę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Tam zatrzymany odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wobec czego pobrano od niego krew do badania.

Oprócz tego kierujący vw passatem nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem oraz ubezpieczenia OC. Po wykonaniu z nim czynności, policjanci przekazali mężczyznę oraz auto wskazanej osobie.

Drugi z pijanych kierowców jechał tego samego dnia około godziny 20.30 przez miejscowość Upałty Małe w gminie Giżycko. Jak relacjonował zgłaszający, kierowca vw sharana jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni i stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym, a wręcz mógł doprowadzić do wypadku. Kiedy pijany kierowca zjechał do zatoki autobusowej, interweniujący mieszkaniec Olecka również się zatrzymał i odebrał kierowcy kluczyki od samochodu. Na miejsce wezwał patrol policji.

Podczas sprawdzania staniu trzeźwości mężczyzny, urządzenie AlcoBlow wskazało, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Również i ten kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów – prawa jazdy, ubezpieczenia OC ani dowodu osobistego. Na miejsce potrzebne dokumenty dowiózł wnuk, który odebrał samochód, a pijany kierowca z policjantami pojechał do komendy, gdzie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik badania wskazał, że 72-latek jechał autem mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz obaj mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo takie osoby będą musiały się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

KWP Olsztyn bg/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze