Dwa motocykle BMW, skuter i łódź dla Komendy Powiatowej Policji w Giżycku [ZDJĘCIA]

1
fot. Piotr Tomasz Suchta

Skuter wodny Sea-Doo o mocy 170 KM, łódź RIP Sportis wartości 380 tys. zł oraz dwa motocykle BMW trafiły do giżyckich policjantów. Uroczyste przekazanie nowego sprzętu odbyło się na placu w porcie Ekomarina w Giżycku. Przekazany skuter jest pierwszym tego typu pojazdem, który trafił do policjantów z Warmii i Mazur.

W środę (17 maja) w porcie Ekomarina w Giżycku odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu dla giżyckich policjantów. W uroczystości udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku insp. Przemysław Rawa i jego zastępca nadkom. Sławomir Ozygała oraz funkcjonariusze giżyckiej komendy. Nie zabrakło również zaproszonych gości – Starosty Powiatu Giżyckiego Mirosława Dariusza Drzażdżewskiego, w-ce Starosty Mateusz Sierońskiego, Burmistrza Miasta Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Podczas wystąpień zarówno funkcjonariusze, jaki i przedstawiciele samorządu byli zgodni co do tego, że otrzymany przez Komendę Powiatową Policji w Giżycku sprzęt w znaczy sposób, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na akwenach oraz w ruchu drogowym.

Zaszczyt wręczenia funkcjonariuszom kluczy do skutera wodnego przypadł Staroście Giżyckiemu oraz Burmistrzowi Giżycka. Zakup był możliwy w ramach Funduszu Wsparcia Policji, a został dofinansowany przez Powiat Giżycki, Gminę Miejską Giżycko i Gminę Miłki. Wartość skutera wodnego wraz z osprzętem to ponad 100 tys. złotych. Jego moc to 170 KM. Łódź RIP Sportis o mocy 200 KM i wartości ponad 380 tys. zł. została zakupiona dzięki środkom Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz dzięki wsparciu zakupu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Dwa motocykle BMW do giżyckich policjantów ruchu drogowego trafiły dzięki wsparciu Komendy Głównej Policji.

Skuter i łódź już w tym sezonie letnim wypłyną na giżyckie akweny. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nowego sprzętu będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających region turystów oraz mieszkańców. Nowe motocykle pojawią się na giżyckich drogach, gdzie funkcjonariusze ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących.

(KPP Giżycko/ich/rj)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Wyborca

A gdzie wójt gminy giżycko lub zastepca.Chyba nie interesuje go bezpieczeństwo