Dwa groźne wypadki na terenie powiatu giżyckiego

6

Wczoraj giżyccy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w miejscowości Konopki Nowe gm. Miłki zaś drugie w miejscowości Wilkaski gm. Giżycko. Do szpitala trafił 28-letni pasażer opla.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Konopki Nowe gm. Miłki. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego kierująca mazdą, mieszkanka naszego powiatu na łuku drogi nie zapanowała nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo, w momencie odrzutu, uderzyła w jadący ciągnik z naczepą.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Drugie zdarzenie miało miejsce kilka minut przed godziną 15:00 na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Wilkaski gm. Giżycko. Jak ustalili policjanci, 21-letnia kierująca oplem na łuku drogi wpadła w poślizg, straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia, obrażeń doznał 28-letni pasażer, który został przetransportowany do szpitala w Giżycku. Kierująca była trzeźwa.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ange

Mieszkanka naszego powiatu chyba miała mało miejsca na tym zakręcie. Ratując się ściągnęło ją na drzewo i taki wynik.

MC

Wyjeżdżając z Wilkasek w stronę Rynu znak teren zabudowany stoi za tym zakrętem, więc na nim obowiązuje prędkość 50km/h (kiedyś znak stał przed zakrętem, ale został przestawiony — widać nic to nie dało…). Trzeba jechać znacznie szybciej, żeby stracić tam panowanie nad samochodem.

Swoją drogą to drzewo na zdjęciu bardzo przyciąga samochody. Bardzo dużo wypadków się na nim skończyło i trochę osób niestety straciło tam życie.

Ada

Powinni je ściąć

lo

Powinni, ale po co stare pruchno ściąć jak można wyciąć zdrowy las…

P

Po czym stwierdzasz że to stare pruchno ? Drzewo nie jest stare imię jest spruchniałe. Te drzewa nie należą to terenu leśnego. Są w pasie drogowym. Zastanów się dwa razy zanim kogoś oczernisz.

lo

Weź w ogóle przeczytaj co napisałeś… 90% drzew przy drodze sadzono w czasach I i II wojny światowej, czyli to drzewo może mieć +/- 90 lat, jest już za stare, aby stać przy drodze. Jeden podmuch wiatru i może go nie być. Po drugie nikogo nie oczerniam, wyraziłam swoją opinię i uważam, że nie powinno być w ogóle drzew przy drodze są zbędne (przeczytaj też w google definicję słowa sarkazm, tak a propos wycinki zdrowych drzew :))