Dwa groźne wypadki na drogach powiatu giżyckiego

2
Reklama

Jesień to czas niebezpieczny dla wszystkich użytkowników dróg. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek oraz po raz kolejny przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, czy też jazda na podwójnym gazie są najczęściej przyczyną tragedii.

Podczas tego weekendu na drogach powiatu giżyckiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, gdzie jeden z kierowców poniósł poważne obrażenia ciała. Do wypadku doszło w piątek (10.11.2017 r.) około godz: 22:00 na drodze K 59 w Giżycku na ulicy Moniuszki. Policjanci na miejscu zastali dwa pojazd, osobowego mercedesa i tira. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący mercedesem zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (11.11.2017 r.) kilka minut przed godziną 18:00 w miejscowości Wyszowate gm. Miłk.  Tam kierowca citroena również zjechał na przeciwległy pas jezdni, następnie wjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Na szczęście ten kierowca nie doznał poważnych obrażeń ciała. Jednak okazało się, że jechał pod wpływem alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badania.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
Anonimowo
12 listopada 2017 17:15

Co to Tir?

Taki poprawny
Taki poprawny
odpowiedział na komentarz  Anonimowo
12 listopada 2017 19:35

Tir – w znaczeniu potocznym, duży samochód ciężarowy, używany w międzynarodowym transporcie towarów[1], najczęściej złożony z ciągnika siodłowego oraz naczepy.

Z choinki się urwałeś czy tylko udajesz takiego super poprawnego? A raczej głupio mądrego