Dwa dachowania i uderzenie w drzewo. Niebezpiecznie na drogach powiatu

0

Giżyccy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych, gdzie doszło do dachowania pojazdów. Pogoda i nieostrożność kierowców sprawiło, że na drogach powiatu giżyckiego zrobiło się niebezpiecznie.

Zmienna aura, opady deszczu ze śniegiem, śliska nawierzchnia i niezachowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach to przyczyna zdarzeń drogowych, w których auta dachowały.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek 21.12 około godziny 19:00 w Giżycku na ul. Moniuszki. Kierowca jadąc cysterną w kierunku m. Wilkasy na zakręcie drogi zahaczył o pobocze, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. Cysterna dachowała. 31 – letni kierowca był trzeźwy nie odniósł obrażeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce we wtorek 22.12 na drodze krajowej nr 59, trasa Bachorza – Canki gm. Ryn. Tam kierowca opla również nie zachował ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, a następnie auto dachowało. Kierowca był trzeźwy, zarówno on jak i pasażerka nie odnieśli obrażeń.

fot. KPP Giżycko

Również 22.12 kilka minut po godzinie 17:00 na trasie Wydminy – Ranty kierująca fiatem, straciła panowanie nad autem w wyniku czego uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta jechała sam, była trzeźwa, nie odniosła obrażeń.

Źródło: KPP Giżycko, fot. OSP Spytkowo, OSP Wydminy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze