Duże ilości narkotyków i nielegalnych papierosów znalezione w jednym z mieszkań w Giżycku

0

Giżyccy policjanci z zespołu ds. zwalczania przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zabezpieczyli 190 gramów marihuany, 6 krzaków konopi indyjskich oraz blisko 2000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Giżycka. Jednemu z nich za przestępstwa narkotykowe grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj giżyccy kryminalni z zespołu ds. zwalczania przestępczości narkotykowej  około godziny 14.00 w jednym z mieszkań zabezpieczyli około 190 gramów marihuany, 6 krzaków konopi indyjskich oraz ponad 860 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymany do sprawy 28-letni mieszkaniec Giżycka, wcale nie ukrywał swoich fantów. Nielegalne papierosy leżały rozsypane w pokoju na podłodze. Sama uprawa konopi indyjskich nie była specjalnie ukryta. Mężczyzna stworzył dobre warunki roślinom w namiocie, który stał po prostu w pokoju. Samą marihuanę trzymał zawiniętą w reklamówkę.

Kilka godzin wcześniej, około godziny 8.00 rano na terenie Giżycka w jednym z garaży, kryminalni zabezpieczyli 1050 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 5 kilogramów tytoniu. Do tej sprawy został zatrzymany 48-letni mieszkaniec Giżycka. Po przesłuchaniu, mężczyzna został zwolniony do domu. Teraz będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa skarbowego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą blisko 30.000 złotych.
Natomiast mężczyźnie, który posiadał marihuanę i do tego zajmował się uprawą konopi indyjskich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek odpowie również za przestępstwo skarbowe. W tym przypadku straty Skarbu Państwa opiewają na kwotę ponad 21.000 złotych.

 

 

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze