Zapraszamy do udziału w kolejnej Akcji „Drzewko za makulaturę”, która potrwa od 28 kwietnia do 15 września br. Przekazanie w tym terminie makulatury do punktu zbiórki surowców wtórnych będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów.

Regulamin Akcji „Drzewko za makulaturę

 1. Akcję organizuje Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz przy współpracy z Nadleśnictwem Giżycko.
 2. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie mieszkańców i wymienione w p. 3 instytucje do zbiórki surowców wtórnych i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej.
 3. W Akcji mogą wziąć udział osoby indywidualne, placówki oświatowe, samorządy i ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe z terenu powiatu giżyckiego, piskiego, mrągowskiego, miasta i gminy Węgorzewo, miasta i gminy Gołdap, gminy wiejskiej Kętrzyn, Stare Juchy, Rozogi i Świętajno (powiat szczycieński). W Akcji nie mogą uczestniczyć firmy prywatne.
 4. Aby wziąć udział w Akcji należy zebrać makulaturę i oddać ją do punktu zbiórki surowców wtórnych znajdującego się na terenie podanym w pkt. 3 regulaminu. Na pokwitowaniu wystawianym przez punkt zbiórki surowców wtórnych musi widnieć: data nieodpłatnego oddania makulatury, imię i nazwisko uczestnika (lub nazwa placówki oświatowej/ stowarzyszenia/ sołectwa) oraz ilość oddanej makulatury podanej w kg.
 5. Akcja trwa od 28 kwietnia do 15 września 2017 r. Oznacza to, że przekazanie makulatury w tym terminie będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów.
 6. Do dnia 15 września 2017 r. każdy uczestnik musi zgłosić do biura Fundacji (telefonicznie: nr tel. 87 428 04 90, faxem 87 428 04 91 lub mailem: fundacja@jeziora.com.pl) ilość oddanej makulatury, w celu zabezpieczenia odpowiedniej liczby sadzonek. Uczestnicy Akcji mogą zadeklarować chęć otrzymania określonej liczby sadzonek drzew liściastych, iglastych i owocowych, ale bez wskazania określonych gatunków i odmian. Po tym terminie zgłoszenia nie będą już przyjmowane.
 7. Za każde oddane 20 kg makulatury przysługuje jedna sadzonka drzewa lub krzewu.
 8. Uczestnicy indywidualni Akcji mogą otrzymać max. 5 sadzonek (oddając 100 kg makulatury), a placówki oświatowe, organizacje pozarządowe oraz sołectwa max. 10 sadzonek (za 200 kg makulatury).
 9. Przekazanie sadzonek odbędzie się w Giżycku.
 10.  Dostępne sadzonki to:
  Drzewa i krzewy liściaste: forsycja, dereń, tawuła, berberys, wierzba.
  Drzewka owocowe: jabłoń, grusza, śliwa – szczególnie odmiany popularne dawniej, a obecnie zapomniane.
  Drzewa i krzewy iglaste: sosna, świerk, żywotnik, cyprysik, jałowiec.
 11. Organizator informuje, że różnorodność wymienionych powyżej sadzonek może się różnić w zależności od dostępności u dostawcy. Rośliny będzie można odebrać wyłącznie po okazaniu oryginału pokwitowania wystawionego przez punkt zbiórki surowców wtórnych. Sadzonki może odebrać inna osoba w imieniu uczestnika Akcji, na podstawie okazanego pokwitowania z punktu surowców wtórnych. Terminy oraz miejsca przekazania sadzonek zostaną opublikowane w późniejszym czasie na stronie internetowej Fundacji www.jeziora.com.pl w zakładce Aktualności.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze