Dron pomoże w pracy giżyckim policjantom

0

Dron DJI Mavic 2 + Smart Controller to nowy nabytek, który trafił do giżyckich policjantów. Wyposażony w kamerę termowizyjną, oświetlenie, głośnik i diodę ostrzegawczą będzie wykorzystywany w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów m.in. podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Nowy sprzęt przekazał policjantom starosta Powiatu Giżyckiego.

Można śmiało powiedzieć, że giżyccy policjanci mają nowego funkcjonariusza, który będzie wspierał ich pracę. Nowy kolega to tzw. „Dron DJI Mavic 2 + Smart Controller”. Ten bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w kamerę termowizyjną, oświetlenie, głośnik i diodę ostrzegawczą będzie wspierał działania terenowe m.in. podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Będzie latał nad lasami, bagnami czy łąkami. Bardzo często takie akcje prowadzone są w trudno dostępnym terenie, gdzie dojście pieszo jest niemożliwe, a dojazd autem jest utrudniony. Dzięki wykorzystaniu drona, policjanci będą mogli w szybki i łatwy sposób przeszukać teren z powietrza, dostać się do osób potrzebujących pomocy i uzyskać informację o położeniu poszukiwanych osób.

Zakup drona możliwy był dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Giżycku. Starosta Mirosław Dariusz Drzażdżewski osobiście wręczył policjantom nowy sprzęt. Po przekazaniu i wcześniejszym przeszkoleniu wspólnie można było zobaczyć możliwości drona i jego zachowanie w powietrzu. Taki sprzęt może być również wykorzystany podczas patrolu rejestrując wykroczenia bądź monitorowania tłumu w sytuacji licznych zgromadzeń takich jak koncerty czy protesty.

Ponadto starosta przekazał cztery urządzenia „iBlow”do wstępnego sprawdzania stanu trzeźwości, które z pewnością przyczynią się szybkiej i sprawnej kontroli kierowców jak i innych osób będących pod działaniem alkoholu.

Źródło: KPP Giżycko (ich/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze