Drogówka ma pełne ręce roboty. 20 kolizji i 1 wypadek w niespełna tydzień

0

Biorąc pod uwagę ostatnie dni, policjanci giżyckiej drogówki praktycznie każdego dnia pracują na miejscu zdarzeń drogowych. W ostatnim czasie licząc od 16 lipca na drogach powiatu doszło do 20 kolizji i 1 wypadku z udziałem motocyklisty.

Funkcjonariusze zatrzymali również 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pierwszy z kierowców jechał nissanem, dozwoloną prędkość przekroczył o 64 km/h, natomiast drugi z kierowców jechał skodą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Kierowcy również otrzymali mandaty i punkty karne.

Natomiast niebezpieczne zdarzenia na drodze miały miejsce w miejscowości Guty gm. Giżycko oraz na trasie Giżycko-Wilkasy.

W m. Guty doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Jak ustalili wstępnie policjanci, 54-letni kierujący motocyklem m-ki harley davidson na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu i się przewrócił. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Ełku, gdzie została pobrana krew do badania. Kierowca doznał złamań obojczyka, żeber i podudzia.

Dwa kolejne zdarzenia miały miejsce na drodze krajowej nr 59 – trasa Giżycko-Wilkasy.

W tych zdarzeniach uczestniczyły auta osobowe i ciężarowe. W pierwszym zdarzeniu kierowca osobowego fiata jadąc w kierunku m. Wilkasy w pewnym momencie sięgnął po telefon, w wyniku czego stracił kontrolę nad autem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się bocznie z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Kierowcy byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, otrzymał również punkty karne.

Drugie zdarzenie miało miejsce wczoraj (21.07). W tym zdarzeniu drogowym kierowca renaulta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu tirowi – doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, kierowca renaulta został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych na jego konto trafiły również punkty karne.

Kolejna niebezpieczne sytuacja na drodze miała miejsce w Wilkasach na ul. Olsztyńskiej, gdzie kierowca bmw nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego go pojazdu i najechał na jego tył, a ten w wyniku odrzutu uderzył w kolejne auto. Kierowcy nie odnieśli obrażeń. Sprawca tego zdarzenia 43-latek, kierował autem będąc pod wpływem alkoholu. Z uwagi na odmowę poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie od kierowcy pobrano krew do badania.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze