Drewniane domki całoroczne to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć wiele korzyści za niską cenę. Wybudowanie domku z drewna odbywa się szybko, a sama konstrukcja jest wytrwała i długoletnia. O tym, czy warto wybrać drewniane domki całoroczne rozmawiamy z dyrektorem Eko Architektury, Przemysławem Balcewiczem.

Panie Dyrektorze proszę wyjaśnić na początku, czy drewniane domki całoroczne są dobrą inwestycją?

Tak, zdecydowanie jestem w stanie wymienić bardzo dużo plusów wybudowania drewnianego domku. Przede wszystkim domki te są bardzo trwałe i można korzystać z nich przez wiele lat, bez obawy o to, że materiał ulegnie zniszczeniu bądź konstrukcja zostanie uszkodzona. Oczywiście takie założenie oznacza konieczność regularnej impregnacji drewna, jednak jest to szybka i łatwa procedura. Domki produkowane przez naszą firmę to najwyższej jakości materiały oraz fachowa obsługa. Jeśli zdecydują się Państwo na wybranie jednego z naszych produktów, otrzymają Państwo ekologiczne, zdrowe, wytrzymałe domki, które zostaną wybudowane w krótkim okresie czasu oraz niskim nakładem kosztów.

Wspomniał Pan o trwałości i wytrzymałości domków. W jaki sposób firma gwarantuje taki stan swoich budynków?

Aby zapewnić wytrzymałą konstrukcję w Eko Architekturze dbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Na każdym etapie produkcji dokładamy starań, by wszystko było na jak najwyższym poziomie. Starania o to, by nasze domki były trwałe rozpoczynamy już na etapie zakupienia odpowiedniego drewna, czyli naszego ekologicznego, materiału budowlanego. Korzystamy z drewna sosnowego i jodłowego z regionu północnego, które jest bardzo mocne. Ważne jest także zadbanie o prawidłowe wysuszenie drewna, i w tym wypadku wykorzystujemy drzewa o wilgotności na poziomie 14-18%. O trwałości budynku decyduje także odpowiedni projekt. W Eko Architekturze drewniane domki całoroczne projektujemy w taki sposób, aby do drewnianych elementów miało dojście powietrze i żeby dobrze się one wietrzyły. Ponadto, wystające na zewnątrz drewniane elementy montujemy tak, aby nie utrzymywała się na nich woda i dobrze ściekała w kierunku gleby.

Panie Dyrektorze, zdrowe i ekologiczne domki. Czy mógłby Pan rozszerzyć ten wątek? Co oznaczają te pojęcia?

To, że drewniane domki całoroczne są ekologiczne oznacza przede wszystkim oszczędzanie energii. Dzięki drewnianym domkom możemy zmniejszyć koszty ogrzewania i ochładzania pomieszczeń, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Ekologiczność drewnianych domków zawiera się także w tym, że ich wewnętrzne ściany nie potrzebują dodatkowego wykończenia, co pozwala na oszczędzenie surowców oraz nakładów pracy. Inna kwestia to surowiec, którym jest naturalne drewno. Odniosę się jeszcze do kwestii zdrowotnej. Domki z drewna stwarzają kojące środowisko do relaksu oraz do odpoczynku. Jest to jednak także miejsce, w którym stan naszego zdrowia fizycznego może ulec poprawie. Najważniejsze zalety tych domków w kwestii zdrowotnej to przede wszystkim:

  • naturalne olejki, które są zawarte w drewnie, ułatwiają oddychanie,
  • drewno nie wywołuje alergii,
  • kolor drewna korzystnie wpływa na stan psychiczny człowieka,
  • drewniane domki sprzyjają alergikom i astmatykom,
  • w drewnianych domkach nie ma wilgoci,
  • w domkach z drewna nie gromadzi się kurz, a powietrze nie osusza się.

Panie Dyrektorze, proszę w ramach podsumowania w kilku zdaniach powiedzieć, dlaczego nasi czytelnicy powinni skorzystać z oferty Eko Architektury?

Szanowni Państwo, powyższe argumenty przemawiające na korzyść drewnianych domków powinny skłonić Państwa do odwiedzenia strony naszej firmy i zapoznania się z jej ofertą. Dodam ponadto, że w Eko Architekturze jako jedyni na rynku oferujemy pewne rozwiązania technologiczne w naszych modelach domków. Ponadto, nasi klienci mogą stworzyć własny projekt domku, który my wykonamy. W Eko Architekturze drewniane domki całoroczne wykonujemy szybko, solidnie i tanio, z troską o Państwa komfort i wybranie najkorzystniejszej oferty na rynku.

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons

artykuł partnera