Dożynki Powiatowo-Gminne w Bystrym. Gwiazdą imprezy będzie zespół Skaner [ZAPOWIEDŹ]

2

W niedzielę, 3 września w Bystrym odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne 2023. Gwiazdą imprezy będzie zespół Skaner.

Podsumowujące tegoroczny sezon prac polowych Dożynki Powiatowo-Gminne w Bystrym przy budynku filii Gminnej Biblioteki Publicznej odbędą się 3 września. Rozpoczną się tradycyjnie o godz. 12.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Jadwigi Królowej, a później na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.

Zaprezentują się zespół Jarzębiny i Mazurska Kapela Ludowa, Zespół Pieśni i Tańca Niegocin oraz dzieci i młodzież GOKiR Wilkasy. Po raz pierwszy proponujemy plenerowy spektakl teatralny „Szeleszcząca trawa” w wykonaniu Teatru Delikates.

Przewidziano konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz stoisko promocyjne tradycyjnych produktów lokalnych, a także rywalizację w ramach budzącego wiele emocji Turnieju Sołectw, tym razem pod hasłem „Sport to zdrowie”.

Zaplanowano warsztaty rękodzieła ludowego i pokaz pieczenia sękacza. Muzycznie imprezę ubarwią grupa Magness, która zaprosi uczestników do wspólnych pląsów pod sceną oraz gwiazda wieczoru Skaner.

W trakcie imprezy na dzieci czekać będą dmuchany plac zabaw i wiele konkursów, pozostałych Państwa zaprosimy do udziału w nagradzanej atrakcyjnymi gadżetami ludowej rywalizacji.

Kulminacyjnym punktem dożynek będzie widowiskowy pokaz ognia. W Bystrym na pewno nikt nie będzie się nudził.

Szczegółowy program wydarzenia poniżej na plakacie.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Edi

Tych chalturnikow z a trudnili. Fałszerza jakich Mali i na dodatek pijący.

Marti

Co to za „gwiazda”, nie słyszałem o niej. Czy to zespół rockowy? Popowy? Jazzowy?