Dożynki Gminy Giżycko. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Exaited (zapowiedź)

0

Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz serdecznie zaprasza na Dożynki Gminne 2022, które odbędą się 4 września 2022r. w Bystrym.

Dożynki rozpoczynamy tradycyjnie Mszą Św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bystrym. Gwiazdą imprezy będzie zespół „Exaited”, po którym odbędzie się pokaz Teatru Ognia „Transfuzja”.

W programie dożynkowym na scenie również wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lidzbarka, „Jarzębiny” i „Mazurska Kapela Ludowa”, dziecięce zespoły taneczne i wokalne GOKIR Wilkasy.

W trakcie imprezy przeprowadzone będą konkursy dożynkowe najpiękniejszy wieniec dożynkowy, stoisko promocyjne tradycyjnych produktów lokalnych.  W tym roku odbędzie się również Turniej Sołectw połączony z Pokazem Walk Rycerskich, który przeprowadzi Agencja Komtur. Dożynki kończymy zabawą taneczną z zespołem „Magness”.

W czasie imprezy na uczestników czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji m.in.: animacje dla dzieci – „Party Time” Anna Miękinia, dmuchany plac zabaw, warsztaty rękodzieła ludowego, stoiska gastronomii.

Organizatorami tegorocznych Dożynek Gminnych Bystry 2022 są Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach oraz Gmina Giżycko.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze