Dożynki Gminne w Sterławkach Wielkich (zdjęcia)

0

3 września w Sterławkach Wielkich odbyły się Dożynki Gminne sołectwa Koronowo i Grzybowo. Obchodom święta plonów towarzyszyła wspaniała słoneczna pogoda.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. w kościele pw. Opatrzności Bożej w Sterławkach Wielkich. W trakcie ceremoniału dożynkowego starościna i starosta dożynek przekazali na ręce gospodarza Miasta i Gminy Ryn Burmistrza Jarosława Filipka dożynkowy bochen chleba, którym wspólnie podzielili się z przybyłymi mieszkańcami miasta i gminy Ryn i gośćmi.

Zgodnie z tradycją dożynkową odbył się konkurs na stoisko sołeckie, w którym udział wzięły sołectwa: Kronowo i Grzybowo, Ławki, Sterławki Wielkie, Canki oraz Mioduńskie, jury przyznało miejsca: pierwsze – sołectwo Ławki, drugie – sołectwo Kronowo i Grzybowo, trzecie – sołectwo Sterławki Wielkie. Odbył się również konkurs na wieniec dożynkowy, w którym udział wzięły sołectwa: Kronowo i Grzybowo, Ławki, Sterławki Wielkie, Krzyżany i Wejdyki, jury przyznało miejsca: pierwsze – sołectwo Sterławki Wielkie, drugie – Kronowo i Grzybowo , trzecie – sołectwo Krzyżany i Wejdyki.

Wszystkie stoiska sołeckie wypełnione były po brzegi tradycyjnymi smakołykami, które zachwycały podniebienia. Nie mogło zabraknąć dożynkowego koncertu folklorystycznego, w którego trakcie wystąpiły zespoły: Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy, Zespół Jarzębiny, Anna Sudyk z zespołem, Zespół Warmińska Kuźnia oraz Zarażeni Folkiem.

W trakcie wydarzenia odbył się Turniej Sołectw, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, obejrzeć można było wystawę plenerową, a Ochotnicza Straż Pożarna w Sterławkach Wielkich zaprezentowała sprzęt strażacki. Na zakończenie oprawę muzyczną zabawy tanecznej zapewnił zespół Magnetic.

(info., foto: Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze