Giżyccy kryminalni zatrzymali 27-latka, który groził pobiciem mieszkańcowi Giżycka oraz skradł jego telefon komórkowy i plecak. Wobec podejrzanego o rozbój mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Do zdarzenia doszło w czwartek (03.06), około godziny 20:00 przed jednym ze sklepów spożywczych. Do 26-letniego mieszkańca Giżycka zaraz po wyjściu ze sklepu podeszło dwóch mężczyzn.

Jeden z nich agresywny i wulgarny zaczął grozić pokrzywdzonemu pobiciem, zażądał oddania telefonu komórkowego. W obawie o własne zdrowie i życie 26-latek nie stawiał oporu przed oprawcami, został mu zabrany telefon komórkowy oraz plecak z zakupami o łącznej wartości ponad 200 złotych. Mężczyźni wraz z zabranymi przedmiotami oddalili się z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił policję.

Następnego dnia policjanci ustalili dwóch podejrzanych i zatrzymali ich do wyjaśnienia sprawy. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu rozboju jednemu z nich.

Wobec 27-latka na czas postępowania prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem w komendzie dwa razy w tygodniu. Ponadto zastosował zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów oraz zakaz kontaktowania się.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo rozboju zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pobawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze