Dotkliwie pobił i okradł 60-latka w Giżycku. Za swój czyn odpowie przed sądem

4

Kara 12 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi, który najpierw uszkodził samochód zaparkowany przy ulicy Konarskiego w Giżycku, a chwilę później w jednym z mieszkań dotkliwie pobił i okradł 60-letniego mężczyznę. Podejrzany o rozbój został zatrzymany na miejscu popełnienia przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 listopada br. około godziny 21.00. Wówczas oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że jakiś mężczyzna kopie w samochód zaparkowany przy ulicy Konarskiego w Giżycku. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu nie zastali sprawcy zniszczenia pojazdu. Jednak ustalili, że uciekł on wbiegając do jednego z bloków. Gdy weszli do wskazanego budynku usłyszeli krzyki dobywające się z jednego z mieszkań. Nie zastanawiając się ani chwili, weszli do środka. W mieszkaniu na ścianach, jak i na podłodze były ślady krwi oraz porozrzucane rzeczy. Na podłodze leżał nieprzytomny właściciel mieszkania, który posiadał uraz głowy. Był tam także agresywny mężczyzna z wyglądu przypominający opisanego wcześniej sprawcę zniszczenia pojazdu. Natychmiast został obezwładniony przez interweniujących policjantów. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili dane podejrzanego o rozbój. Był to 23-letni mieszkaniec Giżycka znany funkcjonariuszom policji. Znaleziono przy nim pieniądze i telefon należący do 60-letniego poszkodowanego. Decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany.

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko dr/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
GandalfSzary

Śmieć

Jojo

Kara śmierci dla bydlaka

Jojo

Kara śmierci dla bydlaka.

Seb

Łukasz ogarnij ryja