08.05 na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, na kierunku wjazdowym do Polski, stawiła się 35-letnia ob. Rosji.

W trakcie czynności służbowych funkcjonariuszka Straży Granicznej stwierdziła, że ob. Rosji nie spełnia warunków wjazdu na terytorium Polski z uwagi na brak wymaganych środków finansowych.

Obywatel Rosji, po poinformowaniu jej, że uniemożliwia jej to kontynuowanie podroży, znieważyła funkcjonariuszkę Straży Granicznej gestem dłoni powszechnie uznanym za obelżywy. W związku z powyższym została zatrzymana, a następnie przesłuchana w charakterze podejrzanego.

Rosjanin przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu określonego w art. 226 §1 Kodeksu karnego, złożyła wyjaśnienia, a następnie wyraziła gotowość poddania się karze grzywny.Łącznie na poczet kar i kosztów postępowania zabezpieczono od podejrzanej środki finansowe w kwocie 2300 zł. Po zakończeniu czynności procesowych podróżnej zezwolono na powrót do Rosji.

Straż Graniczna przypomina, że zgodnie z art. 226 Kodeksu karnego, ten kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(WMSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze