Publiczna służba zdrowia w Polsce już niejednej osobie przysporzyła wielu zmartwień. Kolejki do lekarzy, nieuprzejme recepcjonistki i miesiące oczekiwań na specjalistę potrafią dać w kość nawet najbardziej zdeterminowanym – a nie wszyscy przecież mają możliwość oczekiwania przez długie miesiące na leczenie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie pakietu medycznego w prywatnej placówce. Poniżej postaramy się wyjaśnić, czym są pakiety medyczne i jakie oferują możliwości osobom, które z nich korzystają.

Czym jest pakiet medyczny?

W dużym skrócie pakiet medyczny to szereg usług lekarskich oferowanych przez prywatną przychodnię. Za opłatą, z góry lub w ratach, otrzymujemy dostęp do lekarza internisty oraz wybranego grona specjalistów, którzy pomogą nam z naszymi bardziej specyficznymi dolegliwościami. Każdy pakiet może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od tego, jaki wybierzemy, możemy skorzystać z usług mniejszego bądź większego grona lekarzy specjalistów. Istnieją pakiety odpowiednio dopasowane do potrzeb pojedynczych osób, rodzin, par oczekujących potomka oraz specjalne pakiety dla seniorów. Większość placówek przychyla się do wygodnej formy spłaty w ratach, co dla większości stanowi sporą zaletę.

Zalety pakietu medycznego

Jedną z głównych zalet pakietu medycznego jest oczywiście szybkość, z jaką idzie załatwianie wizyt u lekarzy. Wystarczy wykonać telefon, aby zapisać się na badanie, a niektóre placówki oferują możliwość zarejestrowania się na wizytę przez stronę internetową. Najdłuższy czas oczekiwania trwa zwykle kilka dni. To jednak nic w porównaniu z wielomiesięcznymi oczekiwaniami w kolejce w państwowej klinice. Zamiast stresować się opryskliwością zmęczonych recepcjonistek i oczekiwaniami na konsultację w przychodni od wczesnych godzin porannych, możemy w krótkim czasie umówić się na badanie lekarskie.

Jak już wspominaliśmy, forma spłaty jest bardzo wygodna. Część osób może zechcieć zapłacić za cały pakiet z góry, jednak istnieje również możliwość opłaty miesięcznej. To, ile nas wyniesie koszt pakietu zależy od ilości usług, jakie chcemy w jego ramach otrzymać. A możliwości jest bardzo dużo, co stanowi kolejną zaletę pakietów medycznych. W podstawowym pakiecie, oprócz możliwości konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, możemy umówić się na wizytę z wybranymi specjalistami – zwykle jest to ginekolog, pediatra i dermatolog, ale wszystko zależy od poszczególnych pakietów.

Kolejną, znaczącą zaletą jest to, że po wykupieniu pakietu zdrowotnego mamy dostęp do wielu placówek. Jeśli więc nawet znajdujemy się na wakacjach, mamy możliwość zapisania się do specjalisty poza miastem zamieszkania. Dzięki tej możliwości unikniemy niepotrzebnego stresu i będziemy mieć pewność, że nawet w przypadku nagłej choroby, znajdziemy oczekiwaną pomoc.

Czy warto wykupić pakiet medyczny? 

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione zalety pakietów medycznych można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo korzystna oferta dla wielu osób. Ze względu na możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb, jest to doskonała propozycja niemal dla każdego.

Więcej informacji znajdziecie na : https://mediccentre.pl/

ARTYKUŁ PARTNERA