Dokonali szeregu włamani na terenie powiatu giżyckiego.Seryjni włamywacze zatrzymani

0

Kryminalni z Giżycka pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań, do którego doszło w nocy z 7 na 8 lutego br. na terenie Giżycka ustalili, że związek z tym przestępstwem mają 31-letni Daniel Z. oraz 23-letni Konrad W.-mieszkańcy Giżycka. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy włamali się do mieszkania po uprzednim wyłamaniu drzwi balkonowych. Z wnętrza mieszkania ukradli różne przedmioty m.in. złotą biżuterie, sprzęt elektroniczny oraz alkohol. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę 2450 złotych. Ponadto policjanci prowadzący postępowanie wobec mężczyzn ustalili, że dokonali oni szeregu innych włamań na terenie powiatu giżyckiego. W okresie od 3 stycznia do 8 lutego br. włamali się do pomieszczenia hali na terenie gminy Giżycko skąd zabrali motor marki Junak jak również, wybijając szybę wystawową weszli do jednego ze sklepów skąd dokonali kradzieży automatu do gier o wartości 1840 złotych. Następnie w Giżycku weszli na jedną z posesji gdzie po pokonaniu zabezpieczeń weszli do pomieszczenia i wzięli pilarkę spalinową o wartości 300 złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom udowodnić mężczyznom popełnienie tych przestępstw. Zostali oni przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. W rozmowie z policjantami przyznali się do zarzucanych im czynów. Większa część utraconych przedmiotów została odzyskana.

Dzisiaj prokurator zastosował wobec Daniela Z. oraz Konrada W. środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zobowiązał ich do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku trzy razy w tygodniu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

(ich/rj)

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze