Czy warto wyjechać za granicę w celach zarobkowych?

Od wielu lat Polacy regularnie emigrują w poszukiwaniu pracy. Na całym świecie spotkamy naszych rodaków, którzy postanowili szukać szczęścia…i pieniędzy poza ojczyzną. W obecnej chwili niewielu młodych ludzi nie rozważa możliwości wyjazdu na obczyznę. Każdy z nas może zauważyć na własnym przykładzie, że praktycznie co roku wyjeżdża ktoś z naszych bliskich lub znajomych – niestety, mają ku temu powody. Zagraniczne rynki pracy są atrakcyjniejsze z wielu względów. Pierwszym z nich są, rzecz jasna, zarobki. Dobra praca za granica jest o wiele łatwiejsza do zdobycia tam niż na rodzimym gruncie.Jakim trzeba być człowiekiem, by odnieść sukces poza granicami kraju? Gdzie wyjechać, by zapomnieć że istnieje status „bezrobotny”?

Kto odniesie sukces za granicą?

Przede wszystkimpowinna to być osoba zmotywowana, która wie, że szukanie pracy to też praca!Przyjeżdżając do obcego państwa zostaniemy skonfrontowani z tymi sami problemami co w Polsce, więc będziemy musieli również szukać ofert zatrudnienia, wysyłać lub zanosić CV i uczestniczyć w rozmowach rekrutacyjnych. Znajomość języka w stopniu co najmniej komunikatywnym będzie wystarczająca, gdy szukamy stosunkowo prostej, fizycznej pracy, lecz jeżeli mamy wyższe ambicje,powinniśmy poprawić nasze umiejętności.Pamiętajmy, że możemy być zmuszeni do załatwienia spraw na przykład w biurze administracji publicznej, więc język powinniśmy mieć opanowany w praktyce, a nie w teorii!Odbyte staże i praktyki będą naszym atutem. Osoba, która potrafi wskazać pracodawcy konkretne umiejętności bez niepotrzebnych uogólnień, jest wyżej punktowana. Wyjeżdżając za granicę, powinniśmy być samodzielni, więc jeżeli nie potrafisz zrobić prania, zadbać o względny porządek w mieszkaniu czy przygotować prostego posiłku,warto się tego nauczyć.

Dokąd najczęściej wyjeżdżają Polacy?

Liderem wśród państw, do których wyjeżdżamy, są Niemcy. Niewielka odległość, jaka dzieli nas od tego kraju powoduje, że wielu naszych rodaków wyjeżdża tam do pracy. Silna gospodarka i wysokie zarobki to główne przyczyny, dla których przekraczamy granicę na Odrze i Nysie. Język niemiecki jest powszechnie nauczany w szkołach, więcPolacy nie mają większych problemów z „dogadywaniem się” z Niemcami. Ich landy od dawna chętnie wchłaniają polską siłę roboczą. Pracujemy tam nie tylko jako pracownicy sezonowi, ale i jako wykfalifikowani hydraulicy, cieśle i rzemieślnicy. Branżą, w której wiedziemy prym, jest budownictwo. Polskie służby zdrowia coraz częściej się skarżą, że ubywa im personelu, czyli lekarzy i pielęgniarek. Obydwie grupy zawodowe wyjeżdżają do Niemiec, gdyż warunki tam panujące są dla nich korzystniejsze. Społeczeństwo niemieckie szybko się starzeje, więc co roku zwiększa się również zapotrzebowanie na pomoc opiekunów. Mieszkańcy Europy Wschodniej są często wychowywani w rodzinach wielopokoleniowych, więc szacunek do ludzi starszych i właściwy sposób traktowania ich mają „we krwi”. Z tego powodu sprawdzają się doskonale w rolach wspomnianych opiekunów. Praca w tymfachu jest stabilnym i przyszłościowym zawodem, gdyż starość jest nieuniknionym procesem życiowym.

Wyjedź do pracy jako opiekun z ProSenior24.pl!

ProSenior24 to sprawdzona agencja pracy tymczasowej organizująca wyjazdy zarobkowe do Niemiec. Zatrudnienie przez nas oferowane jest w pełni legalne i bezpieczne. Każda osoba, która zdecyduję się na podjęcie z nami współpracy, ma zagwarantowane, że opłacimy za nią składki, ale i pokryjemy również koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Posiadamy kadrę wyspecjalizowanych koordynatorów, których celem jest troska o dobro opiekunów w trakcie trwania kontraktu. Od naszych przyszłych współpracowników oczekujemy dobrej kondycji fizycznej, znajomości języka niemieckiego, umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego, a przede wszystkim otwartości na potrzeby drugiego człowieka.Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej lub zadzwoń!

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Debi

Myślę ze za granicą to za granicą, i lepiej czlowieka traktują, i lepsze warunki płacowe. To nie u nas, ze opiekunce proponują 4-5zł za godzinę