Długie kolejki na stacjach paliw w Giżycku

0

W czwartkowe popołudnie i dziś od rana stacje paliw w Giżycku i okolicach przeżywają prawdziwe oblężenie. -Jest wojna na Ukrainie, nie wiadomo co będzie, lepiej mieć zapas – mówi jeden z kierowców. 

Pojawiły się również informacje mówiące o brakach paliwa lub ograniczeniu w jego sprzedaży. Jak jednak zapewnia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, te informacje są fałszywe.

– Dostawy ropy i paliw są zabezpieczone, bo na przestrzeni ostatnich lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca. Jeszcze w 2013 roku rafineria w Płocku przerabiała 98% rosyjskiej ropy. Dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa. W ten sposób zapewniamy stabilność biznesu i wzmacniamy bezpieczeństwo energetyczne nie tylko Polski, ale całego regionu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Koncern PKN Orlen poinformował, że w czwartek (24 lutego) sprzedaż paliw na stacjach jego sieci wzrosła o 300-400 proc. Firma apeluje o spokój i zapewnia, że paliwa nie zabraknie.

Wczoraj sprzedaż paliw na stacjach Orlen wzrosła o 300-400 proc. Nie dajmy się panice! Mamy wystarczające zapasy. Paliwa nie zabraknie! – oznajmił w piątek PKN Orlen. Koncern podkreślił jednocześnie, że organizuje tak sprzedaż na stacjach, aby każdy kierowca mógł zatankować samochód.

Dostawy na stacje są realizowane i paliwa nie zabraknie. Dzisiaj odnotowujemy już mniejszy ruch na stacjach, jednak aby usprawnić ich pracę czasowo sprzedajemy paliwo wyłącznie do baków samochodów” – informuje Joanna Zakrzewska, rzeczniczka Orlenu. Zaapelowała również o spokojne podejście do sytuacji i dokładną weryfikację źródeł informacji na temat dostępności paliw.

Tymczasem niektórzy właściciele stacji, korzystając z sytuacji, podnieśli ceny paliw.

– W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw – zapowiedział Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze