Kończy się długi czerwcowy weekend. Jak on wyglądał na warmińsko – mazurskich drogach? Z podsumowania tylko czterech ostatnich dni wynika, że doszło do większej liczby wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 23 zostały ranne.

Od środy do tej pory na drogach Warmii i Mazur doszło do 20 wypadków drogowych, w wyniku których 4 osoby zginęły, a 23 zostały ranne. W tym czasie policjanci odnotowali ponad 180 kolizji i wyeliminowali z ruchu ponad 40 nietrzeźwych kierujących.

15.06.2017

Kętrzyn

Około godziny 11.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść w rejonie miejscowości Zawidy w gminie Reszel. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w zdarzeniu brały udział samochód osobowy oraz motor. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe oraz prokurator. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 80-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście.  W efekcie doszło do zderzenia pojazdów. Niestety jadący jednośladem 55-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Ełk

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg w okolicy miejscowości Katarzynowo.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Citroen Picasso jadąc drogą gminną Katarzynowo – Kopijki na skrzyżowaniu z drogą powiatową Wiśniowo Ełckie – Zawady Tworki nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Fiat Seicento, w wyniku czego uderzyła w bok pojazdu. Kierowca seicento 45-letni mieszkaniec gminy Prostki i jadąca z nim 11-letnia dziewczynka zostali przewiezieni do szpitali w Grajewie i Suwałkach.

17.06.2017

Węgorzewo

Kilka minut po godzinie 22.00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na terenie miasta doszło do kolizji drogowej. Na  miejscu policjanci potwierdzili zdarzenie. Wykonując czynności służbowe funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobową hondą  zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w prawidło jadący z naprzeciwka samochód. Jak się okazało, sprawca kolizji,  27-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego jechał bez włączonych świateł i był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad  2,5 promila alkoholu w organizmie. 27-latek stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych, węgorzewscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch  nietrzeźwych  uczestników ruchu drogowego.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości  Węgielsztyn. Około godziny 15.00, 57-letni motorowerzysta wybrał się na przejażdżkę mając blisko 0,5 promil alkoholu w organizmie.

Drugiego pijanego kierowcę policjanci zatrzymali około godziny 19.00 na jednej z ulic w mieście. Jak się okazało, kierujący osobowym golfem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nie był to koniec kłopotów 40-latka. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował samochodem pomimo, że nie posiadał do tego uprawnień.

Przed nami powroty. By podróż przebiegała bezpiecznie i spokojnie, kierowcy nie powinni odkładać jej na ostatnią chwilę. Wieczorem, szczególnie na głównych drogach regionu może być tłoczno. Każdy będzie chciał jak najszybciej wrócić do domu. Niestety często właśnie pośpiech jest przyczyną wypadków. Drodzy kierowcy – „noga z gazu” – zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze