Długi weekend na drogach powiatu giżyckiego

0

Policjanci z giżyckiej komendy podsumowali długi weekend na drogach naszego powiatu. Pomimo wzmożonego ruchu nie odnotowali poważnych utrudnień na drodze, nie było korków i zatorów. 

W powiecie giżyckim do poważnego zdarzenia doszło w sobotę (30.10.2021) około godziny 16:30 w Miłkach na ul. Suwalskiej. Młody kierowca jadąc seatem, na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierowca nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

19-letni pasażer nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Od 21-letniego kierowcy została pobrana krew do badań. Okazało się, że kierowca doznał poważnych obrażeń, które były skutkiem m.in. tego, że jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Policjanci wyjaśniają szczegółowo przebieg całego zdarzenia drogowego.

Policjanci zatrzymali 4 poszukiwanych mężczyzn [CZYTAJ WIĘCEJ]

Dwóch innych kierowców postanowiło prowadzić swoje auto mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek (29.10.2021) w Miłkach.

50-letni kierowca sam przyznał, że ma zakaz prowadzenia pojazdów, co policjanci potwierdzili w systemach policyjnych. Zakaz obowiązywał do października 2023 roku – dodają giżyccy policjanci 

Natomiast drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (01.11.2021) z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. 51-letni mieszkaniec Suwałk nic nie wspominał o aktywnym zakazie. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że również nie ma prawa wsiadać „za kółko”.

Osobie niestosującej się do orzeczonych środków karnych zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze