Dzielnicowi ze Starych Juch zatrzymali 19-letniego mieszkańca Wydmin, który w samochodzie miał schowaną marihuanę, fajkę wodną i wagę elektroniczną. Ustalono, że mężczyzna sprzedawał narkotyki osobom małoletnim, w tym 13-letniemu chłopcu.

W sobotę (17.06.2017) dzielnicowi na parkingu w Starych Juchach zauważyli stojący samochód osobowy marki VW Golf, którego pasażerowie na widok radiowozu zaczęli dziwnie się zachowywać. Dzielnicowi, chcąc ustalić przyczynę ich nienaturalnego zachowania, wylegitymowali te osoby. W trakcie czynności policjanci zauważyli leżącą w samochodzie torebkę z zapięciem strunowym, w której znajdował się susz roślinny. W trakcie przeszukania auta znaleźli jeszcze słoik z marihuaną oraz fajkę wodną i wagę elektroniczną. Łącznie policjanci zabezpieczyli 13 gramów marihuany. Substancje zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.

19-letni kierowca przyznał, że odnalezione przez policjantów rzeczy należą do niego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że mężczyzna sprzedawał środki odurzające osobom małoletnim, w tym 13-letniemu i 15-letniemu chłopcu.

Za posiadanie środków odurzających oraz ich sprzedaż osobom małoletnim, mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Za chwilę rozpoczynają się wakacje, apelujemy więc do rodziców do przyjrzeli się jak dzieci spędzają czas wolny, z kim się spotykają. Należy wrócić również uwagę czy nie posiadają one w swoich rzeczach osobistych przyborów służących do zażywania narkotyków. Naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim szklane lufki, igły, strzykawki, leki dostępne bez recepty oraz małe foliowe torebeczki z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego, kryształków czy proszku nieznanego pochodzenia.

Pamiętajmy, że pierwsze próby z narkotykami dziecko zwykle starannie ukrywa przed dorosłymi. W tej sytuacji podstawowym celem wychowawczym jest stworzenie atmosfery sprzyjającej dyskusji na temat uzależnień, a także kreowanie właściwego stosunku do używek. Należy pamiętać i tłumaczyć dzieciom, że nie ma bezpiecznych narkotyków, że wszystkie wpływają negatywnie na człowieka, a zmiany są nieodwracalne.

KWP Olsztyn (AJ/TM)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze