Diament Forbesa dla Investy

0

Spółka Investa należąca do grupy firm Henryka Stokłosy, budująca pod Giżyckiem osiedle Mazury Residence, po raz drugi znalazła się w prestiżowym gronie laureatów rankingu „Diamenty Forbesa”.

Na listę Diamentów każdego roku trafiają przedsiębiorstwa najszybciej zwiększające swoją wartość. Zestawienie powstaje na podstawie wyników finansowych uzyskanych przez nie w ostatnich trzech latach. Niełatwo jest uzyskać ten prestiżowy tytuł. Aby tego dokonać, firma musi rozwijać się szybciej niż inne, przy czym nie wystarczy skokowy wzrost jej wartości w jednym roku. Liczy się wzrost stabilny i zrównoważony, czyli taki, który gwarantuje jej rozwój w dłuższej perspektywie, co nie może pozostawać bez wpływu na otoczenie przedsiębiorstwa – kontrahentów i rynek pracy.

Investa uzyskała w ostatnich trzech latach obrachunkowych średni ważony wzrost przychodów w wysokości 99,73%, co pozwoliło spółce zająć wysokie piąte miejsce w województwie.

Zadowolenia z kolejnego wyróżnienia nie kryje Natalia Sobieszczyk – prezes zarządu spółki: Te nagrody to dla nas sukces, który jest zasługą naszej kadry zarządzającej i pracowników, ale przede wszystkim właścicieli, którzy co roku wyznaczają nam zadania i cele do osiągnięcia. To również potwierdzenie, że warto inwestować w nowoczesne technologie oraz poszukiwać nowych obszarów działalności. Dzięki takim wyróżnieniom firma może zaprezentować się jako wiarygodny partner w biznesie i wzmocnić swój wizerunek na rynku.

Nagrodę odebrała prezes zarządu spółki Natalia Sobieszczyk

Investa powstała w 2011 roku. Swoją główną siedzibą ma w Północnej Wielkopolsce (w Pile), ale prowadzi działalność na terenie całego kraju. Przedmiot jej działalności jest bardzo szeroki. To m.in. realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków, rozbiórki obiektów budowlanych, wykonanie instalacji budowlanych czy działalność w zakresie architektury. Spółka specjalizuje się w budownictwie przemysłowym i infrastrukturalnym, ale działa też na rynku budownictwa mieszkaniowego.

Aktualnie Investa realizuje największą inwestycję deweloperską w Polsce – osiedle Mazury Residence koło Giżycka. Na terenie ponad 140 hektarów malowniczego zbocza nachylonego w kierunku jeziora Niegocin powstaje wyjątkowej urody osiedle mieszkaniowe. Teren posiada już pas startowy dla samolotów i helikopterów, kilka kilometrów dróg wewnętrznych, ronda, oświetlenie uliczne i wszystkie możliwe sieci. Będzie tam również wewnętrzny park i inne zadrzewione tereny zielone, plac zbaw, marina wewnętrzna na 260 jednostek pływających przeznaczona dla użytkowników łodzi i żaglowców, restauracja, sklepy, stacja benzynowa i inne obiekty służące mieszkańcom i wypoczywającym na terenie osiedla. O atrakcyjności osiedla Mazury Residence świadczy też ponad trzykilometrowa linia brzegowa i trzy naturalne piaszczyste plaże. Jest to jedyne osiedle na Mazurach posiadające tak szeroki dostęp do akwenu wodnego.

Inną dziedziną działalności spółki jest produkcja środków myjących i dezynfekcyjnych wyprodukowanych w Zakładzie Produkcyjnym INVESTACHEM w Łowiczu Wałeckim (woj. zachodniopomorskie). Oferta INVESTACHEM to produkty przemysłowe, gospodarcze oraz przeznaczone dla środków transportowych.

Spółka prowadzi również serwis zajmujący się naprawą i konserwacją statków powietrznych – INVESTA Aero Service. Świadczone są tu usługi serwisowe śmigłowców Robinson i Bell oraz samolotów Cessna. Ponadto spółka oferuje zarządzanie ciągłą zdatnością do lotu, a także sprzedaż nowych i używanych statków powietrznych, doradztwo przy zakupie śmigłowców, inspekcje techniczne, doradztwo w zakresie ubezpieczeń statków powietrznych, likwidacji szkód oraz posiada swoją organizację szkolącą DTO.

Investa prowadzi m.in. autoryzowany serwis śmigłowców i samolotów

W 2017 roku Investa otworzyła Centralny Magazyn Odzieży i Wyposażenia BHP zajmujący się sprzedażą obuwia roboczego, artykułów jednorazowych z włókniny (czepki, fartuchy, kombinezony, astrocapy), artykułów jednorazowych foliowych (ochraniacze na buty, fartuchy, zarękawki), rękawiczek jednorazowych, nitrylowych, winylowych, odzieży roboczej, znaków, tablic informacyjnych, szafek odzieżowych, itp.

Natomiast w 2019 roku do Investy przyłączono spółkę Auto Zabudowy z Wałcza (woj. zachodniopomorskie), dzięki której powstał kolejny dział spółki – Investmetal. Dział ten zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych, ogrodzeń, schodów, prefabrykacją zbrojeń budowlanych oraz wykonywaniem elementów do maszyn i urządzeń ze stali. Obecnie Spółka jest w trakcie budowy swojego zakładu produkcji konstrukcji stalowych w Słupskiej Strefie Ekonomicznej w Wałczu o mocy produkcyjnej 5000 ton miesięcznie. Zakład ma zostać uruchomiony w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Investa prowadzi też działalność profesjonalną, naukową i techniczną w zakresie negocjacji umów na dostarczanie energii, gazu, zakupów materiałów, towarów, produktów oraz warunków ubezpieczeń. Dział inwestycji spółki prowadzi również nadzory nad inwestycjami, obsługę w zakresie konsultacji i doradztwa inwestycyjnego oraz wykonuje przeglądy budowlane.

(mb)