fot. Urząd Gminy Giżycko

24 i 25 lutego przedstawiciele Gminy Giżycko oraz Szkoły Podstawowej w Bystrym gościli delegację z zaprzyjaźnionego Urzędu Miasta Alytus oraz szkół: Alytus Dzukija oraz Alytus Senamiestis.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu nr LT-PL-5R-375 pt. „Współpraca – tworzenie innowacyjnego i zdrowego środowiska”, współfinansowanego ze środków Programu Interreg V-A Litwa – Polska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele obu samorządów, kadra pedagogiczna oraz eksperci zajmujący się wsparciem społecznym, zdrowotnym i edukacyjnym dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania omówiono tematy związane z problemami spowodowanymi pandemią Covid-19, wykluczeniem społecznym oraz trudnościami, z jakimi borykają się uczniowie w trudnej sytuacji w kształceniu zdalnym na Litwie i w Polsce. Dyskutowano na temat trudności dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz możliwymi kierunkami działań skierowanych do uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej po powrocie do szkoły po kształceniu na odległość.

Zajęcia odbyły się w formie wykładów i warsztatów. Partnerzy wymienili się własnymi doświadczeniami, obserwacjami i praktykami.

Wizyta delegacji z Alytusa to kontynuacja cyklu wspólnych polsko-litewskich działań na rzecz wzajemnej współpracy w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i łagodzeniu skutków Covid-19 na terenie naszych samorządów partnerskich.

(informacja: Urząd Gminy Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze