Coraz większy stopień zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby zmusza nas do przemyśleń. Każdy z nas może wpłynąć na ochronę środowiska, dbając w swoim otoczeniu o przyrodę, bo przecież nikt z nas nie chce mieszkać pośród wielkich skupisk ludzkich śmieci.

Dlatego 15 września Gimnazjum  w Wilkasach przyłączyło się do Akcji Sprzątanie Świata, którego koordynatorem była  Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem  „Nie ma śmieci – są surowce” i  miała na celu budzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów, a także zmienić postrzeganie odpadów jako niepotrzebnych resztek. Co roku zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje; na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka odpadów lecz zmiana nawyków w codziennym życiu.

Ochotnicy zostali podzieleni na 3 sekcje sprzątające, które ruszyły w stronę ścieżki edukacyjnej położonej  blisko gimnazjum. Niestety  uczniowie nie mogli wejść  w głąb ścieżki ze względu na trwającą w lesie wycinkę drzew, dlatego gimnazjaliści zbierali śmieci na pobliskich skwerach i plaży. Na końcu sprzątania w ramach integracji uczniowie mogli zjeść smażoną kiełbaskę z ogniska.

Dziękujemy wszystkim ochotnikom  mile spędzony razem czas.

A.P. i A.M.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze