Darmowe portale ogłoszeniowe – czy to się opłaca?

0

Mieszkanie na wynajem, niepotrzebne meble czy samochód zagracający garaż – szukając potencjalnych kupców na zawadzające przedmioty, najprościej będzie skorzystać z serwisu ogłoszeniowego.

Większość z tego rodzaju portali ogłoszeniowych wymaga jednak opłat związanych z wystawieniem ogłoszenia. Jednocześnie jednak są to zazwyczaj duże serwisy ogłoszeniowe, które codziennie przegląda wiele ludzi. Czy zatem warto skorzystać z darmowych portali ogłoszeniowych?

Z badań wynika, że Polacy bardzo chętnie korzystają z zakupów w Internecie. W 2015 roku aż połowa mieszkańców Polski kupiła coś przez Internet. Niekiedy jednak jedno ogłoszenie nie jest wystarczające, aby sprzedać daną rzecz, usługę czy skłonić potencjalnych klientów do zainteresowania. Problem ten dotyka przede wszystkim firm, które przykładowo szukając pracownika np. Kierowcy w Giżycku, chcą umieścić ogłoszenie na kilku portalach ogłoszeniowych.

Ogłoszenia o ogłoszenia

W rezultacie w Internecie można napotkać ogłoszenia w serwisach ogłoszeniowych, które sprzedają usługę dodania paruset ogłoszeń na przeróżnych tego typu serwisach. Często też firmy wspomagają się automatami do wrzucania wpisów. Używanie tego typu narzędzia jest bardzo komfortowe, ponieważ wystarczy jedynie odpowiednio ustawić automat i czekać na odpowiedzi zainteresowanych. Korzystając z tego rodzaju rozwiązania należy liczyć się również z tym, że maszyna popełnia swoje błędy. Często zdarza się bowiem, że umieszczany przez pracodawcę wpis przykładowo pojawia się w innej kategorii, co znacznie zmniejsza możliwość natrafienia na niego przez osoby realnie zainteresowane. Zamieszczając ogłoszenie np. praca dla opiekunki w Giżycku, uważajmy aby nie pojawiła się w kategorii praca na budowie, bo nie odnajdą jej osoby, do których jest skierowana.

Darmowe portale ogłoszeniowe

Czy warto dodawać ogłoszenia na darmowych serwisach internetowych? Otóż okazuje się, że tak! Dobrze napisane ogłoszenie na przeciętnym tego typu serwisie może osiągnąć nawet 200 wyświetleń miesięcznie. Jeśli zatem uda się dodać ofertę do 100 portali, da to łącznie 20 000 wyświetleń danego ogłoszenia miesięcznie! Przykładem takich portali mogą być serwisy ogłoszeniowe takie jak Lento.pl oraz Nuzle.pl. Dodawanie ogłoszeń za ich pośrednictwem jest darmowe i bezpieczne, a popularność oraz aktywność na stronach również utrzymuje się na wysokim poziomie.

Odpowiedni tytuł

Warto uświadomić sobie, że osoby, które oglądają ogłoszenia są docelowo zainteresowane produktem bądź usługą, którego on dotyczy. Aby znaleźć potencjalnych odbiorców, należy zwrócić uwagę na tytuł, ponieważ to po nim wyszukiwane są ogłoszenia na portalach.   Warto zatem, aby dobrze skonstruowany nagłówek zawierał jak najwięcej słów kluczowych i był w całości wykorzystany. Należy zatem dobrać takie frazy, które mają najwięcej wyszukiwani miesięcznie. Ważne jest również wpisanie poprawnej lokalizacji. Sprzedając np. nieruchomość w Giżycku, nie chcemy aby ukazywała się ona np. w kategorii domy w Warszawie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]