Dachowanie daewoo lanosa. Kierowca jechał za szybko

0

Wczoraj, 25 sierpnia kilka minut po godzinie 13:00, policjanci giżyckiej drogówki otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że w przydrożnym rowie na trasie Siedliska-Wydminy dachowało auto.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letni kierowca jadący daewoo lanosem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zahaczył o pobocze, wyprowadzając auto na tor jazdy – zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie w efekcie auto dachowało. 

Młody kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Jak sam oświadczył „jechał za szybko, po wyjściu z łuku drogi nie zapanował nad pojazdem”. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

W okresie od 1 sierpnia 2021 policjanci realizujący czynności na drodze interweniowali  w 401 przypadkach, wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W efekcie kierowcy ci zostali ukarani mandatem karnym i otrzymali punkty karne.

Natomiast 6 z nich, oprócz otrzymania mandatów i punktów, straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu zdarzeń na drodze.

Dachowanie daewoo lanosa/fot. KPP Giżycko

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze