Czym zajmuje się pomoc drogowa?

0

Stłuczka, awaria silnika czy brak paliwa to tylko niektóre z wielu nieprzyjemnych sytuacji, z którymi możemy mieć do czynienia w trasie. Aby im zaradzić, w pierwszej kolejności sięgamy po telefon i dzwonimy po pomoc. Problem, który wystąpi w okolicy miejsca naszego zamieszkania, można łatwo rozwiązać dzwoniąc do znajomego. Poza tym obszarem należy zadzwonić po pomoc drogową. W jakich sprawach możemy się z nią skontaktować?

Autonaprawa

Autonaprawa to podstawowa usługa oferowana przez pomoc drogową. Stanowi ona odpowiedź na potrzeby klientów, którzy zmagają się z drobną usterką samochodu, skutecznie utrudniającą dalszą podróż. Nie w każdym przypadku konieczne jest odstawianie samochodu na warsztat — na przykład wtedy, gdy doszło do przebicia opony czy rozładowania akumulatora.

Zatrzaśnięcie kluczyka, przepalona żarówka, zatankowanie złego paliwa — to kolejne problemy, które można rozwiązać na trasie, bez konieczności odwiedzania warsztatu samochodowego. Pomoc drogowa Hannover dysponuje odpowiednimi narzędziami, które w takich przypadkach pozwalają szybko i skutecznie pozbyć się kłopotu.

Holowanie

Niektóre problemy techniczne mogą całkowicie uniemożliwić dalsze przemieszczanie się. Ich naprawa może wiązać się z koniecznością przewiezienia samochodu do warsztatu. W takiej sytuacji należy skorzystać z usługi holowania, dzięki której samochód może zostać przemieszczony we wskazane przez kierowcę miejsce.

Laweta

Nie w każdym przypadku możliwe jest holowanie samochodu. Przeciwwskazaniem do holowania jest uszkodzenie będące efektem wypadku. W takiej sytuacji laweta Hannover stanowi odpowiednią alternatywę. Na lawecie można przewieźć większość pojazdów — samochody osobowe, vany, pojazdy terenowe i nie tylko — także bez ważnego przeglądu technicznego.

Samochód przewieziony — a co z kierowcą i pasażerami? Okazuje się, że podróżujący nie muszą zastanawiać się, jak przemieścić się w bezpieczne miejsce. Dobra pomoc drogowa powinna oferować uczestnikom podróży bezpłatny transport. Taka usługa najczęściej jest wliczona w cenę i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Transport samochodów

Kontakt z pomocą drogową nie musi dotyczyć wyłącznie problemów technicznych. Po lawetę warto zadzwonić także wtedy, gdy chcesz bezpiecznie przetransportować samochód z punktu A do punktu B. Nie musi to być samochód uszkodzony — pomoc przyjedzie także wtedy, gdy kupiłeś pojazd w Niemczech i nie chcesz się zajmować jego transportem.

Oferta pomocy drogowej obejmuje wiele pojazdów, nie tylko samochody osobowe. Warto zadzwonić nieco wcześniej i dowiedzieć się, czy przewiezienie danego pojazdu w określonym terminie będzie możliwe.

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa może być całkowicie bezpłatna. Warto jednak pamiętać o nabyciu odpowiedniego ubezpieczenia przed wyruszeniem w podróż. W zależności od sytuacji, bez niego koszty będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Z tego powodu warto podjąć współpracę z pomocą drogową, która poza wsparciem doraźnym zapewni również pomoc prawną i obsługę przy uzyskiwaniu odszkodowania.