Przyjemny w dotyku koc to nieodłączny element chłodnych wieczorów. Sprawdzi się nie tylko zimą, jesienią i wiosną, ale także w czasie letniego wieczornego odpoczynku na tarasie. Sprawdź, jak wybrać idealny koc polarowy!

  1. Rodzaje koców
  2. Dlaczego warto wybrać koc polarowy?
  3. Wybierz rozmiar i kolor koca polarowego

Na rynku dostępne są różne rodzaje koców. Są one wykonane z rozmaitych materiałów. Jeżeli szukasz ciepłego i przyjemnego w dotyku koca, warto postawić na koc polarowy. Z poniższego tekstu dowiesz się, dlaczego warto wybrać model wykonany z polaru.

Rodzaje koców

Producenci koców oferują różne rodzaje produktów, wykonane z wielu materiałów. Bardzo popularne są koce wełniane, jednak często są one gryzące i nieprzyjemne w dotyku. Innym rodzajem są koce z mikrofibry, które są miękkie w dotyku, jednak mogą się elektryzować. Często wybierane są również koce bawełniane, które świetnie przepuszczają powietrze, jednak łatwo się mną. Jednym z najlepszych rozwiązań są koce polarowe, o zaletach których przeczytasz poniżej.

Dlaczego warto wybrać koc polarowy?

Koce polarowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest atrakcyjna cena. Dobry koc polarowy możesz kupić już w cenie kilku – kilkunastu złotych. Taki koc jest również bardzo łatwy w pielęgnacji. Jeżeli pojawią się na jego powierzchni zabrudzenia, wystarczy, że wypierzesz go w pralce w temperaturze 40 stopni. Jego kolejnym atutem jest to, że jest miękki, puszysty i bardzo przyjemny w dotyku. Jest także produktem wielozadaniowym. Może służyć Ci jako okrycie w chłodne wieczory, ale też z powodzeniem zastąpi narzutę na łóżko lub krzesło. Koce polarowe są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu mogą być doskonałym dodatkiem do różnego rodzaju wnętrz.

Wybierz rozmiar i kolor koca polarowego

Producenci oferują koce polarowe w różnych rozmiarach. Najmniejsze mają zazwyczaj rozmiar 80 x 80 cm. Koce standardowe występują w rozmiarach 150 x 200 cm oraz 160 x 210 cm. W sklepach można też spotkać duże koce o wymiarach 200 x 240 cm. Wybór koca o konkretnych rozmiarach zależy zarówno od jego przeznaczenia, jak i od preferencji użytkownika. Na rynku dostępne są koce w różnych kolorach. Jeżeli koc ma służyć jako dodatek do wnętrza, warto dopasować go do innych elementów wyposażenia pomieszczenia.

Koce polarowe to świetny wybór dla wszystkich zmarzluchów, a także dla tych, którzy chcą wyposażyć swoje wnętrze w stylowe dodatki. Warto zdecydować się na ten rodzaj koca ze względu na jego liczne zalety. Powyższe wskazówki bez wątpienia ułatwią Ci wybór odpowiedniego modelu!

artykuł partnera